Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kciuka

Ból kciuka

Kciuk jest bez wątpienia najważniejszym palcem dłoni, bo, będąc przeciwstawnym względem pozostałych, nadaje jej chwytność. Gdyby nie on, z pewnością człowiek nie stałby dziś tak wysoko na drabinie ewolucyjnej. Aby zachować sprawność manualną, dbamy o to, by był w dobrej kondycji. Dlatego też szybko reagujemy, kiedy nas boli. Najczęściej dolegliwość ta ma charakter urazowy, czyli jest objawem uszkodzenia mechanicznego. Obrażenia obejmują tkankę kostną, stawy lub mięśnie. Ból może wystąpić nagle, kiedy doszło do wypadku czy kontuzji lub też narasta stopniowo wskutek ciągłego przeciążania, co często jest wywołane przez stałe powtarzanie jednej czynności – zwykle w związku z wykonywanym zawodem. Wskazana jest rehabilitacja, a jako doraźny środek – zażycie leku przeciwbólowego.

Rzadziej ból nie ma urazowego pochodzenia. Odnosi się to do rozmaitych schorzeń. Jednym z nich jest zespół de Quervaina, czyli zapalenie pochewek ścięgnistych nadgarstka. Zaliczamy go do przypadłości zmiany przyczepów mięśni do kości. Dolegliwość może być także spowodowana stanami zapalnymi w przebiegu choroby reumatycznej. Tutaj w leczeniu bólu pomocne są niesteroidowe leki przeciwzapalne zarówno w postaci doustnej, jak i miejscowej.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.