Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból jajników

Ból jajników

Ból dotyka rozmaite części naszego ciała. Kiedy go zlokalizujemy, wtedy łatwiej się dowiedzieć, co stoi za dolegliwością. Wśród kobiet często występuje ból jajników – narządów, które wydzielają hormony i wytwarzają komórki jajowe. Nieraz nie kryje sią za nim poważna przypadłość, to znów zwiastuje chorobę. W żadnym wypadku nie należy go lekceważyć, aby mieć pewność, że nic nam nie dolega. Ból pojawia się w podbrzuszu. Ma przeważnie kłujący, rozpierający bądź przeszywający charakter. Może mieć dwojakie podłoże – fizjologiczne lub chorobowe. W pierwszym przypadku szybko mija i związany jest z naturalnymi procesami fizjologicznymi. Pojawia się nierzadko przed miesiączką, towarzysząc zespołowi napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i zapowiadając menstruację. Dolegliwość pojawia się też w połowie rzeczonego cyklu, związana jest z owulacją i pęknięciem pęcherzyka Graafa. Ból jest wówczas przeważnie jednostronny, obejmujący prawy jajnik. Sam mija, lecz czasem warto go załagodzić tabletkami przeciwbólowymi czy też ciepłą kąpielą. Nadmieńmy, że za dolegliwość nieraz odpowiada też ucisk na narządy miednicy mniejszej (wywołany określoną pozycją seksualną) czy też stres, który pojawia się przed stosunkiem.

Objaw może mieć także, o czym wspomnieliśmy, poważniejsze podłoże – chorobowe. Wśród schorzeń wymieńmy ciążę pozamaciczną, kiedy to zapłodniona komórka jajowa zamiast w ścianie macicy zagnieżdża się w jajowodzie bądź jajniku. Poza tym ból bywa symptomem skrętu i torbiela jajników oraz zespołu policystycznych jajników. Jeżeli pojawia się choć cień podejrzenia, należy się zgłosić do lekarza w celu wykonania diagnostyki, która wykluczy nowotwór czy inne choroby.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.