Leki i suplementy na zespół jelita drażliwego

Suplementy i leki na zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego to zaburzenie pracy układu pokarmowego, które często daje przykre i utrudniające normalne funkcjonowanie objawy – przede wszystkim bóle brzucha, a także biegunki lub zaparcia. Przyczyny powstawania schorzenia są niejasne, a u każdego pacjenta wygląda ono nieco inaczej. Leczenie również nie jest jednoznaczne – szczególnie, że ZJD ma charakter przewlekły lub nawrotowy. Istnieją jednak środki na zespół jelita wrażliwego, które pomagają zmniejszyć uciążliwość objawów i uregulować pracę układu pokarmowego.

Leki na zespół jelita drażliwego

Prawie że każdemu człowiekowi co jakiś czas doskwierają dolegliwości związane z układem trawiennym. Odnosi się to także do osób cierpiących na zespół jelita drażliwego. Symptomy schorzenia nieraz są krótkotrwałe i pojawiają się w określonych okolicznościach, przeważnie wówczas,  gdy skonsumujemy coś tłustego i smażonego, przejemy się lub też wskutek stresu. Bywa także, że objawy z tej strony – a wśród nich: wzdęcia, gazy, zgaga, zaburzenia defekacji – utrzymują się dłużej lub też mają charakter nawracający. Oznacza to, że dobrze zmienić dietę na mniej tłustą oraz bardziej zróżnicowaną (bogatą we wszystkie potrzebne nam składniki). Spokój również poprawia sytuację. Stres jest wprawdzie niezbędny do życia i rozwijania się, ale jego nadmiar obciąża między innymi układ trawienny oraz – nawiasem mówiąc – wszystkie inne części organizmy. Gdy od dłuższego czasu zmagamy się ze wspomnianymi objawami, nieraz wskazuje to na chorobę – na przykład zespół jelita drażliwego.

Istnieje sporo środków, które mogą okazać się skuteczne jako suplementy na zespół jelita wrażliwego. Należy jednak pamiętać, że walka za schorzeniem zwykle jest złożona i powinna obejmować też zmianę stylu życia oraz diety. Leczenie farmakologiczne zwykle stosuje się głównie w celu redukcji objawów. Na zespół jelita drażliwego mogą pomóc m.in. naturalne środki ziołowe nierzadko wspierające pracę całego układu trawiennego. Wśród najczęściej stosowanych wyciągów roślinnych warto wymienić m.in. korzeń lukrecji, owoce ostropestu plamistego, kwiat rumianku czy liście melisy lekarskiej lub mięty pieprzowej. W postaci biegunkowej mogą sprawdzić się tabletki zawierające loperamid lub difenoksylat z atropiną, natomiast w postaci z przewagą zaparć np. laktuloza czy glikol polietylenowy. Na zespół jelita drażliwego mogą pomóc również probiotyki wspierające odbudowę naturalnej flory bakteryjnej układu pokarmowego.

Oczywiście należy ją leczyć pod okiem lekarza specjalisty. Doraźnie pomocne okazują się różnorodne produkty z apteki. W formie kropli i kapsułek przyjmowany jest Ibesan. Charakteryzuje go szereg dobroczynnych działań, wspiera bowiem na wielu płaszczyznach pracę układu pokarmowego, łagodzi ból i poprawia perystaltykę jelit. Pracę jelit usprawniają również Debutir, Tributron (będący połączeniem prebiotyku, probiotyku i maślanu sodu) czy błonnik w proszku Colon IBESOL.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com