Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy z przodu

Ból głowy z przodu

Ból głowy często uznawany jest za jedną z bolączek cywilizacyjnych. Oznacza to, że w obecnych czasach stanowi plagę i częściej bądź rzadziej dotyka znaczną część zachodniej populacji. Może on mieć różnorakie pochodzenie. Szeregujemy go ze względu na wiele kategorii. Wyróżniamy między innymi ból pierwotny, czyli taki, którego nie wywołuje żadne inne schorzenie, oraz wtórny – zatem spowodowany określoną chorobą. Ból pojawia się w rozmaitych miejscach głowy. Jego lokalizacja oraz charakter (czy jest ostry i nagły, czy raczej tępy i ciągły). Przeważnie pojawia się w okolicach czoła. Jakie mogą być tego powody? I tutaj należy wykonać szereg rozróżnień. Z dużą dozą prawdopodobieństwa jest to ból napięciowy, który towarzyszy około 40% ludzi, krótkotrwale, epizodycznie lub chronicznie. Głównie wywołuje go stres, który nieodłącznie związany jest z szybkim współczesnym życiem. Dlatego też nieraz mówi się, że jest to “ból ze stresu”. Jego wystąpieniu sprzyjają nieregularny sen, siedzący tryb życia, długotrwałe przesiadywanie przed ekranem laptopa czy smartfona, a także głód i brak ruchu. Aby go zminimalizować, warto zmienić pewne nawyki – na przykład jeść pełnowartościowe posiłki o ustalonych porach i się wysypiać.

Dolegliwości bólowe w obrębie czoła i gałek ocznych wywołuje także migrena. Nie zawsze potrafimy stwierdzić, co ją wywołało. Mogą to być bardzo różne czynniki, na przykład zmiany pogodowe czy zaburzenia snu. Atakowi migreny przeważnie towarzyszy ból głowy, a także mdłości, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy. W niektórych przypadkach pojawia się aura migrenowa – dyskomfort i zaburzenie widzenia. Wskazany jest odpoczynek, przebywanie w cichym i przyciemnionym pokoju. Bóle migrenowe łagodzi także spożywanie naparów ziołowych.

Kiedy nie możemy sobie pozwolić na relaks, bo na przykład musimy wykonać obowiązki służbowe czy domowe, wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, na przykład Apap czy Polopirynę. Jeżeli niedyspozycję wywołuje niedobór witaminy B12 – co też się zdarza – polecamy uzupełnić jej braki poprzez zawierające ją kapsułki.

Ból z przodu głowy może też być też symptomem choroby. Wtedy często pojawia się nagle i jest ostry. Nieraz wskazuje na poważne schorzenie – na przykład o podłożu nowotworowym. Aby to wykluczyć należy udać się do lekarza, który zleci wykonanie badań, także tych laboratoryjnych, a być może za konieczne uzna przeprowadzenie tomografii czaszki.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.