Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Choroby układu moczowego dzieci

Choroby układu moczowego dzieci

Dzieci, szczególnie te małe, podatne są na rozmaite dolegliwości, które osoby dorosłe przechodzą z mniejszą częstotliwości. Odnosi się to między innymi do chorób ze strony układu moczowego. Często miejscowią się w nim zakażenia. Pielęgnacja maluszka, rzecz jasna, zmniejsza to ryzyko, jednak nie wyklucza go całkowicie. Do pierwszego roku życia przypadłości tego rodzaju częściej dotykają dziewczynki, co wynika z ich budowy anatomicznej (krótsza cewka moczowa). Później z większą częstotliwością towarzyszą chłopcom, co jest skutkiem wad układu moczowego.

Zwykle zakażenie ma podłoże bakteryjne – rzadziej wirusowe czy grzybicze. Szacuje się, że za około 80% zakażeń układu moczowego u dzieci odpowiada bakteria Escherichia coli. Zakażenie nierzadko prowadzi do zapalenia pęcherza moczowego, który charakteryzuje się takimi objawami jak: biegunki, gorączki, nudności, ból brzucha czy bolesne oddawanie moczu (dyzuria). Warto wspomnieć też o innych schorzeniach układu moczowego, na które chorują nasze pociechy, a są to na przykład urosepsa, ostre i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek czy bezobjawowy bakteriomocz.

Oczywiście przy pojawieniu się jakichkolwiek podejrzeń, że dziecko ma problemy z układem moczowym, należy niezwłocznie udać się do lekarza, który zleci badania (np. laboratoryjne, obrazowe). Wtedy przypadku zdiagnozowania choroby układu moczowego zaordynuje odpowiednie leczenie. Przy niegroźnych objawach nie trzeba stosować antybiotykoterapii, a pomocne w ich uśmierzeniu są leki dostępne w aptece bez recepty, na przykład Żuravit Junior Plus, czyli syrop z żurawiną dla dzieci.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.