Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból miednicy

Ból miednicy

Miednica to jedna z wielu ważnych struktur budujących nasze ciało i umożliwiające nam prawidłowe i efektywne działanie – oczywiście wówczas, kiedy nie jest uszkodzona. Co istotne, chroni kluczowe narządy dla układów: rozrodczego, pokarmowego i wydalniczego.Pośredniczy między kończynami dolnymi a kręgosłupem. Tak właściwie to utrzymuje cały ciężar górnej części ciała. Nietrudno więc o to, by ją przeciążyć czy nadwyrężyć. Niemniej to nie urazy czy mikrourazy (prowadzące często do chronicznych dolegliwości). W tych przypadkach pomocne okazują się leki przeciwbólowe (doraźnie), fizjoterapia czy też zmodyfikowanie stylu życia. Przy czym uszkodzenia miednicy nie są najczęstszymi przyczynami dolegliwości pojawiających się w obrębie miednicy. Przeważnie bowiem mają swoje źródło w zaburzeniach któregoś z układów: moczowego, rozrodczego bądź pokarmowego. U kobiet za ból miednicy nierzadko odpowiadają czynniki i schorzenia ginekologiczne bądź choroby układu moczowego. U mężczyzn dolegliwość towarzyszy rozmaitym chorobom gruczołu krokowego, a także – częściej niż w przypadku płci pięknej – schorzeniom układu pokarmowego (takich na przykład jak IBS czy choroba Leśniowskiego-Crohna). Nie należy też wykluczać schorzeń anatomicznych i czynnościowych w rodzaju fibromialgii czy przepuklina pachwinowa.

Aby zlokalizować przyczynę bólu – który utrzymuje się przez dłuższy czas – należy udać się do lekarza specjalisty, w zależności od objawów i podejrzeń, będzie to gastroenterolog, ginekolog, urolog itd.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.