Preparaty i leki na trawienie

Skuteczne środki wspomagające trawienie 

Każdy kęs jedzenia, które spożywamy, musi zostać podzielone na składniki odżywcze, które mogą być wchłonięte przez organizm, dlatego pełne strawienie pokarmu zajmuje wiele godzin. Wiele osób jednak ma trudność z prawidłowym przebiegiem procesu trawienia. Jednym z korzystniejszych rozwiązań w takiej sytuacji jest stosowanie leków wspomagających trawienie. U ludzi białko musi być podzielone na aminokwasy, skrobia na cukry proste, a tłuszcze na kwasy tłuszczowe i glicerol. Woda zawarta w naszym pożywieniu i napojach jest również wchłaniana do krwiobiegu, aby dostarczyć organizmowi potrzebny mu płyn. Preparaty na układ trawienny skutecznie pomagają organizmowi przejść przez kolejne etapy trawienia krok po kroku. Warto również wspomagać organizm zażywając witaminy i minerały, oraz w przypadku nadwagi, środki na odchudzanie

Podkategorie

 • Leki na zgagę i...

  Zgaga jest powszechną dolegliwością, która dotyka wiele osób. Może mieć charakter okazjonalny i pojawiać się w specyficznych sytuacjach, np. po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu czy delektowaniu się wyjątkowo ostrymi potrawami. Przyjmuje też postać częstej i wyjątkowo dokuczliwej przypadłości, która pojawia się po każdym posiłku. Po tabletki na zgagę często sięgają osoby, które cierpią na refluks. Cofanie się treści żołądkowej do przełyku powoduje podrażnienia i uczucie kwasu w ustach oraz intensywnego pieczenia. Leki na nadkwasowość pomagają go neutralizować.

 • Leki i suplementy na...

  Suplementy i leki na zespół jelita drażliwego

  Zespół jelita drażliwego to zaburzenie pracy układu pokarmowego, które często daje przykre i utrudniające normalne funkcjonowanie objawy – przede wszystkim bóle brzucha, a także biegunki lub zaparcia. Przyczyny powstawania schorzenia są niejasne, a u każdego pacjenta wygląda ono nieco inaczej. Leczenie również nie jest jednoznaczne – szczególnie, że ZJD ma charakter przewlekły lub nawrotowy. Istnieją jednak środki na zespół jelita wrażliwego, które pomagają zmniejszyć uciążliwość objawów i uregulować pracę układu pokarmowego.

 • Leki i suplementy na...

  Środki na zaparcia

  Zaparcia nazywane też zatwardzeniem to dość uciążliwa, a jednocześnie bardzo powszechna dolegliwość, która skutkuje zmniejszeniem częstotliwości wypróżnień. Przyczyn takiego stanu może być wiele, począwszy od niewłaściwej diety, poprzez stres, a skończywszy na problemach hormonalnych. Dolegliwości zwykle towarzyszy spory dyskomfort, dlatego środki na zaparcia należą do bardzo często poszukiwanych, szczególnie przez osoby w starszym wieku, które często mają zaburzony metabolizm i osłabioną perystaltykę jelit. Suplementy na zaparcia przydają się też wielu kobietom w ciąży, które często skarżą się na problemy z wypróżnieniem.

 • Leki i suplementy na...

  Leki na wzdęty brzuch

  Problemy z wysadzonym, twardym brzuchem połączonym z intensywnym oddawaniem gazów ma niemal połowa Polaków. Co ciekawsze, po leki na wzdęcia sięgają nie tylko osoby starsze, których układ pokarmowy mniej efektywnie spełnia swoje funkcje. Przypadłość ta dotyka również ludzi młodych, poniżej 30. roku życia. Zazwyczaj to niekorzystne zjawisko mija samoistnie po kilku godzinach lub po zdrowym, nocnym wypoczynku. Osoby z taką przypadłością wybierają też powszechnie dostępne środki na wzdęcia, które wspierają w opanowaniu problemu.

 • Leki na ból brzucha,...

  Leki rozkurczowe bez recepty

  Bóle brzucha mogą powodować ogromny dyskomfort, a nierzadko uniemożliwiać normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj są wywoływane przez skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego i jamy brzusznej. Wówczas ulgę powinny przynieść leki rozkurczowe na ból brzucha. Zawierają one składniki, które pomagają niwelować napięcie mięśni, a tym samym również dyskomfort i ból. Można je stosować nie tylko przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, ale również np. w związku z bólami menstruacyjnymi. Z tego powodu tabletki rozkurczowe na ból brzucha warto zawsze mieć w domowej apteczce.

 • Leki i suplementy na...

  Leki na apetyt bez recepty

  Problemy z apetytem mogą być naprawdę sporym problemem. Zwykle kojarzone są z dziećmi, jednak niejednokrotnie dotykają również dorosłych. Brak ochoty na jedzenie może prowadzić do niedoborów i osłabienia organizmu, dlatego bywa groźny, szczególnie w ostrych lub przewlekłych stanach chorobowych. Suplementy i leki na apetyt mają za zadanie pomagać w przywróceniu normalnego łaknienia oraz prawidłowej pracy układu pokarmowego. Są zalecane szczególnie u dzieci, osób starszych, unieruchomionych lub tych, które nie mają apetytu ze względu na przyjmowane leki czy też inne okoliczności zdrowotne.

 • Sposoby na biegunkę

  Biegunka jest bardzo powszechną dolegliwością, której zapewne doświadczył każdy. W skrajnych i bardzo nasilonych formach może być objawem poważnej choroby lub zatrucia. Ta o łagodnym przebiegu, występująca jednorazowo, zazwyczaj jest skutkiem spożycia niewłaściwej potrawy lub innych okoliczności, takich jak stres przed egzaminem. Pomimo dyskomfortu, jaki powoduje, stanowi naturalną reakcję obronną organizmu, który w ten sposób pozbywa się szkodliwych bakterii czy substancji. W domach stosuje się rozmaite sposoby na biegunkę, począwszy od naparów ziołowych po specjalną dietę czy dostępne bez recepty leki na rozwolnienie.

 • Probiotyki, Synbiotyki

  Synbiotyki i probiotyki wspomagające pracę układu pokarmowego

  Dostępne probiotyki to suplementy diety, które pomogą Ci wspomóc funkcjonowanie układu pokarmowego. Są one w szczególności polecane przy antybiotykoterapii, przy braku apetytu lub przy nudnościach. Suplementy probiotyczne zapewnią równowagę flory bakteryjnej jelit, która jest absolutnie niezbędna dla zdrowia całego organizmu. Dostępne są w naszej ofercie zarówno te dla dorosłych, jak i dla dzieci.

 • Elektrolity...

  Elektrolity szczególnie osobom młodym i aktywnym fizycznie kojarzą się ze specjalnie skomponowanymi napojami, które spożywa się z myślą o podniesieniu poziomu energii w organizmie i przyspieszeniu jego regeneracji po wysiłku. W rzeczywistości są to po jony, które odgrywają istotną rolę w procesach fizjologicznych i gospodarce wodnej. Utrata wody przez organizm oznacza również wydalanie cennych pierwiastków takich jak sód, wapń, magnez czy potas. Przyjmując odpowiednie preparaty, które je zawierają, można w szybki sposób uzupełnić te niedobory.

 • Na wątrobę

  Leki na wątrobę bez recepty

  Wątroba to bardzo ważny organ, którego prawidłowe działanie jest kluczowe dla zdrowia człowieka. Dlatego warto o nią dbać. Niestety, często nie sprzyja temu współczesny, szybki tryb życia, umiłowanie do przetworzonej i bogatej w tłuszcze żywności, a także używek. Mimo tego, że wątroba do pewnego stopnia regeneruje się samodzielnie, niekiedy może być jej potrzebne wsparcie. Dlatego na rynku można znaleźć różnorodne preparaty na wątrobę, które mogą pomóc poprawić jej kondycję i błędy popełnione w zakresie prowadzonego trybu życia.

 • Leki na pasożyty
 • Leki na chorobę...

Zdrowie, a środki wspomagające trawienie 

Utrzymanie zdrowego układu pokarmowego jest niezwykle ważne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia. Ogólnie rzecz biorąc, nasz układ trawienny daje nam znać, czy wszystko w naszym organizmie przebiega w prawidłowy sposób. Osoby, które odczuwają dyskomfort ze strony tego układu często stosują odpowiednio dopasowane leki na układ trawienny. Jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów wspierania procesów zachodzących w organizmie. Właściwa dieta i odpowiednia ilość ćwiczeń fizycznych w połączeniu z niektórymi suplementami żywieniowymi może pomóc w zapewnieniu zdrowego układu pokarmowego. Szczególnie ważne jest wspieranie zdrowia i integralności ściany jelita oraz odżywianie naszej flory bakteryjnej. Flora bakteryjna, to zdrowe bakterie, które żyją w naszych jelitach i przynoszą wiele korzyści. Wiele środków na trawienie pomaga w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby preparaty na układ trawienny dobierać odpowiednio do swoich potrzeb, a kiedy nie jesteśmy pewnie powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com