Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w prawym boku

Ból w prawym boku

Gdy ból pojawia się w prawym boku, nierzadko lokalizujemy go pod żebrami. Stosunkowo często ma związek z zakłóconą pracą przewodu pokarmowego. Bardziej po lewej stronie brzucha leży wątroba. Tępy ból może świadczyć o jej przetłuszczeniu, co też bywa efektem nadmiernego spożywania tłustych potraw oraz alkoholu. Z kolei kłujący ból w tej okolicy ciała nieraz wskazuje na kamicę nerkową, żółciową czy zapalenie pęcherzyka żółciowego. Taki charakter boleści zwiastuje też inny problem z wątrobą – mianowicie jej powiększenie. Kiedy ma to miejsce, trzeba prędko się zwrócić o pomoc lekarską – zwłaszcza wtedy, gdy ból jest intensywny i raptowny.

Nadto zauważmy, że w  lewym boku możemy odczuwać ból związany z ze zmianami chorobowymi obejmującymi płuca. Same wprawdzie nie mogą boleć, ale dolegliwości te pojawiają się w ich pobliżu, bo też wskutek przybrania objętości napierają na organy leżące w sąsiedztwie.

Nie zawsze ból w prawym noku świadczy wystąpienia procesów chorobowych. Może po prostu być krótkotrwałym efektem przebytego wysiłku fizycznego. Jakkolwiek nigdy nie należy go lekceważyć. 

Zauważmy jeszcze, że na prawy bok nieraz promieniuje ból z narządów mieszczących się poniżej; chodzi tu o te współtworzące układ moczowo-płciowy czy też dolny odcinek dwunastnicy. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę, że może tu chodzić o uraz mechaniczny, który skutkuje naderwaniem mięśnia czy ścięgna. Wówczas, gdy ból uniemożliwia bądź znacząco utrudnia nam optymalne funkcjonowanie, przyjmujemy analgetyki pod postacią proszków, tabletek, maści bądź żeli.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.