Kolka u dzieci

Kolka u dzieci

Maluszkom towarzyszą rozmaite charakterystyczne dla okresu niemowlęcego dolegliwości. Zwykle są one niegroźne, niemniej wywołują w dziecku duży dyskomfort, w tym także niejednokrotnie ból. Problem polega na tym, że nie potrafi jeszcze nam zakomunikować, co mu dokładnie dolega. Stąd też musimy to rozpoznać po objawach (w koniecznych przypadkach robi to lekarz). Dziecko swoje potrzeby czy też bolesność manifestuje zwykle płaczem. Tak też jest w przypadku kolki, czyli bolesnego skurczu brzucha; ból ten umiejscowiony jest pod lewym żebrem. W przypadku kolki u niemowlęcia płacz pojawia się nagle (ma charakter nawracający) i nie jest spowodowany żadnym wydarzeniem. Jest to więc pewien trop. Ponadto maluszek pręży ciałko i podkurcza nóżki. Po tych objawach pediatra może stwierdzić, że powodem dyskomfortu u niemowlęcia jest właśnie kolka. Jej etiologia nie jest do końca ustalona – przyjmuje się, że dolegliwość wywołuje wiele czynników. Sprawiają one to, że pęcherzyki powietrza przemieszczają się z żołądka do jelit – co też wywołuje bolesne wzdęcia.

Kolkę może zrodzić nieprawidłowa dieta czy też np. uczulenie na białko mleka krowiego. Istotna jest więc profilaktyka, przy czym nie jest to takie proste ze względu na wspomniane już niejednoznaczne pochodzenie owego dyskomfortu. W łagodzeniu go pomocne mogą być masaż brzuszka, miarowe tulenie i kołysanie maluszka czy też podanie mu preparatu z apteki, którego zadaniem jest uśmierzenie dolegliwości.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com