Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból podczas stosunku

Ból podczas stosunku

Stosunek płciowy powinien sprawiać nam przyjemność, bo też temu – obok głównej, czyli prokreacyjnej funkcji – służy. Niemniej nie zawsze tak jest. Zdarza się bowiem, że w trakcie aktywności seksualnej odczuwamy ból. Odnosi się to zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Nieraz powody są te same, innym razem – inne, co wynika z różnic anatomicznych obydwu płci. W każdym razie wiele jest przypadłości i czynników, które sprawiają nam dolegliwości bólowe podczas intymnego zbliżenia. Często wywołują je schorzenia. Mogą mieć różnorodne podłoże. Nierzadko stoją za owym dyskomfortem infekcje intymne. Ze względu na budowę organów płciowych kobiety są na nie bardziej narażone, bo ich drogi rodne są blisko usytuowane odbytu. Ponadto zdecydowanie częściej odczuwają ból podczas stosunku niż mężczyźni, za co odpowiadają także patologiczne zmiany w obrębie układu rozrodczego (np. torbiele jajnika) W każdym razie i ci drudzy uskarżają się na infekcje intymne. Skutkują one zapaleniem pęcherza moczowego. Dolegliwości związane z zakażeniem intymnym uśmierzają zarówno herbatki ziołowe (np. pokrzywa), jak apteczne preparaty (choćby Urofuraginum).

Ból podczas stosunku bywa wywołany nieprawidłową budową anatomiczną, chorobami przenoszonymi drogą płciową czy też lękami i obawami związanymi z samym stosunkiem, zatem potrzebą spełnienia oczekiwań drugiej osoby bądź strachem przed zajściem w ciążę. W ostatnich przypadkach pomocna bywa sesja terapeutyczna z psychologiem bądź seksuologiem. Za ból podczas stosunku odpowiada jeszcze szereg innych schorzeń – a jednym z nich jest zespół jelita drażliwego.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.