Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w nadbrzuszu

Ból w nadbrzuszu

Ból w jamie brzusznej może mieć wiele przyczyn. Rozmaicie go także opisujemy, doskwiera nam mi.in. taki o charakterze rwącym, ostrym, tępym, rozpierającym itd. Jeśli występuje raptownie i jest dojmujący, wówczas trzeba się prędko zgłosić się do placówki medycznej. Symptomy takie nieraz wskazują na przykład na pojawienie się stanu zapalnego. Gdy boleść występuje chronicznie również należy skonsultować się z lekarzem, jakkolwiek nie zawsze jest tak prosto określić jej etiologię, szczególnie że może mieć tło nerwowe.

W określeniu źródła bólu pomocne jest doprecyzowanie, w którym miejscu się on manifestuje. Bywa, że występuje w nadbrzuszu. Nieraz wywołuje to w nas niepokój. Taki ból może mieć wszak związek z przypadłościami sercowo-naczyniowymi (np. zawałem serca czy chorobą wieńcową). Kiedy pojawiają się dodatkowe niepokojące sygnały, choćby pod postacią zawrotów głowy, kołatania serca czy nierównego jego bicia, trzeba się niezwłocznie udać do szpitala. Kiedy zaś nasila się po spożyciu pokarmu, z dużą dozą prawdopodobieństwa należy uznać, że chodzi o schorzenie obejmujące układ pokarmowy. Zwykle świadczą o tym pozostałe przykrości o charakterze gastrycznym, a wśród nich wzdęcia, uczucie pełności, zgaga, gazy czy niestrawność.

Gdy ból w nadbrzuszu i przytoczone wyżej symptomy mają nawracający charakter – wówczas należy się skonsultować z gastrologiem, mogą one wszak wskazywać na refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody żołądka czy też niełatwą przypadłość do zdiagnozowania, zespół jelita drażliwego. Środkami zaradczymi powinny być wówczas odpowiednia dieta i tryb życia (ruch, regularny i zdrowy sen, unikanie stresogennych sytuacji). Pomoc w uśmierzaniu objawów stanowią herbatki ziołowe oraz rozmaite lekarstwa w rodzaju płynu Iberogast na dolegliwości trawienne czy leku ziołowego Amol. Warto też wymienić medykamenty przeznaczone do stosowania w przypadku konkretnych chorób. I tak na zespół jelita drażliwego (IBS) zaleca się między innymi tabletki Debutir.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.