Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kręgosłupa piersiowego

Ból kręgosłupa piersiowego

Najmniej ruchomym odcinkiem kręgosłupa jest jego piersiowy odcinek, składający się z 12 kręgów, które są połączone z żebrami za pomocą stawów. Nie oznacza to, oczywiście, tego, że nie spełnia ważnej funkcji. Przede wszystkim bowiem jest swoistym pancerzem dla tak kluczowych organów wewnętrznych jak serce i płuca. Zauważmy, że mimo swojej niewielkiej ruchliwości kręgosłup piersiowy narażony jest na rozmaite urazy mechaniczne, którym towarzyszy ból. Dolegliwości tej niewątpliwie sprzyja siedzący tryb życia czy też – odwrotnie – przybieranie wadliwej postawy ciała przy wykonywaniu rozmaitych ruchów i czynności. Zwykle więc ból nie jest objawem poważnego schorzenia, lecz jest skutkiem przeciążenia fizycznego. Może to być efekt na przykład podnoszenia znacznego ciężaru w nieumiejętny sposób, najlepiej to zrobić bez zginania pleców, co nie obciąża klatki piersiowej. Ponadto urazom kręgosłupa piersiowego poza dźwiganiem sprzyjają takie czynniki jak nadwaga czy w przypadku kobiet – duży rozmiar biustu. W celu złagodzenia bólu zaleca się odpoczynek, rehabilitację, a jeśli dolegliwość jest nadmierna – wówczas przyjęcie leków przeciwbólowych.

Kości u osób starszych w procesie starzenia robią się słabsze, tracą swoją gęstość. W związku z tym są narażone na patologiczne uszkodzenia z powodu z pozoru niegroźnych urazów. Z wiekiem jesteśmy też bardziej podatni na zmiany zwyrodnieniowe, a po 60 roku życia zwiększa się ryzyko zachorowania na osteoporozę.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.