Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból śródstopia

Ból śródstopia

Stopy spełniają niezwykle ważne i, nadmieńmy, dość obciążające funkcje, co może prowadzić do rozmaitych dolegliwości bólowych. Stopy nie tylko obarczone są ciężarem ciała, ale także umożliwiają nam mobilność. Poza tym poprzez taśmy mięśniowo-powięziowe przekazują napięcie na całe ciało. 

Składają się z trzech głównych elementów – palców, części tylnej oraz obszaru pomiędzy nimi. Ich funkcjonowanie koordynuje podbicie, które budują mięśnie i ścięgna. Ostatni element nazywamy także śródstopiem. Składa się ono z pięciu długich kości, umiejscowionych między kośćmi palców i stępu. Odczuwamy ból w jego obrębie z różnorodnych powodów. Z reguły odpowiadają za to czynniki przeciążeniowe, którym niejednokrotnie towarzyszy opuchlizna. Ból ten występuje choćby wtedy, gdy po dłuższym okresie pozostawania w bezruchu zaczynamy się przemieszczać, co dość mocno obciąża śródstopie oraz pozostałe części stopy. Zauważmy, że dolegliwości bólowe w tym rejonie ciała mogą wskazywać na źle dobrane buty czy też nadwagę. Przypadłość nie jest wówczas poważna, choć nie należy jej lekceważyć, bo też nawarstwiające mikrourazy po czasie mogą wywołać zmiany zwyrodnieniowe i deformacje (np. haluksy). Ból śródstopia bywa też jednym z symptomów którejś z chorób ogólnoustrojowej – chociażby reumatoidalnego zapalenia stawów lub schorzenia neurologicznego. Wtedy to należy odwiedzić lekarza reprezentującego odpowiednią profesję. 

Gdy dolegliwość bólowa wywołana jest przeciążeniem, wtedy ukojenie przynosi noszenie żelowych wkładek do butów – ich zadaniem jest korygowanie ułożenia stopy. Gdy ból uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie, podówczas polecamy użyć maści czy żeli o działaniu przeciwzapalnym bądź też niesteroidowych leków przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.