Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kręgu

Ból kręgu

Kręgosłup chroni rdzeń kręgowy i nerwy rdzeniowe przed uszkodzeniem Stanowi też podporę dla całego ciała. Umożliwia nam sprawnie funkcjonować i wykonywać szereg rozmaitych czynności. Oczywiście wówczas, kiedy nie uskarżamy się na dolegliwości dotyczące któregoś kręgu, czemu towarzyszy ból pleców, szyi, barków czy ramion. Poza tym pojawiają się także inne objawy, w tym choćby szumy uszne, ból głowy, mrowienie kończyn, a nawet kłopot z oddychaniem. Co sprawia nam ból kręgu? Na pewno potęgują go nasze czasy. Wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia, natomiast zbyt mało się ruszamy. W radzeniu sobie z bólem kręgosłupa nie pomaga też stres – z którym zmagamy się w pracy i poza nią, usiłując sprostać codziennym trudnościom. Niemniej przeto możemy dość wiele zrobić, żeby zadbać o zdrowy kręgosłup i sprawić, by odstąpiły nas boleści. To istotne, gdyż w innym wypadku długotrwałe wady postawy przekształcają się w zmiany zwyrodnieniowe. Z wiekiem nasze kości są słabsze, co przyspiesza przekształcenia degeneracyjne na rozmaitych odcinkach kręgosłupa, wśród których wyróżniamy część szyjną, piersiową, lędźwiową, krzyżową i guziczną.

Co istotne, liczy się nie tylko to, jak siedzimy, ale równie ważne jest, jak stoimy, chodzimy, biegamy, pływamy czy śpimy. Pozycja podczas snu jest szczególnie ważna, wszak każdej nocy przybieramy ją na przynajmniej kilka godzin. Pomocne w zwalczaniu bólu i zatroszczeniu się o dobrą kondycję kręgosłupa jest wykonywanie ćwiczeń – oczywiście powinny być łagodne, najlepiej wykonywane pod okiem specjalisty, by nie dochodziło do przeciążeń, co zamiast pomóc, tylko pogłębiłoby dolegliwość.

Jeżeli jest ona nazbyt dojmująca, wtedy sięgamy po środki przeciwbólowe, przyjmowane zarówno doustnie (pod postacią tabletek), jak i miejscowo (w formie maści czy kremów).

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.