Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć
    Apap syrop forte dla dzieci z paracetamolem Zobacz większe
    • Apap syrop forte dla dzieci z paracetamolem

    Apap dla dzieci Forte, paracetamol 40 mg/ml, 85 ml, smak pomarańczowy

    17,99 zł

    Oceny i opinie klientów

    Ten produkt nie ma jeszcze opinii
    Dostępność:

    Produkt dostępny

    Wysyłka:
    1 do 3 dni
    Koszty dostawy:
    od 13,98
    GLS
    15,98
    Kurier Inpost
    13,98
    GLS Punkt odbioru
    11,98
    DHL punkt odbioru
    13,98
    Paczkomat Inpost
    13,98
    Kurier Inpost płatność u kuriera
    19,98
    Inpost paczkomat
    13,98
    Odbiór w Aptece w Opolu
    bezpłatnie
    Producent:
    Darmowa dostawa od 249 zł

    Apap dla dzieci Forte to syrop z paracetamolem dla dzieci.


    Co to jest lek Apap forte dla dzieci i kiedy go stosować?

    Paracetamol zawarty w Apap dla dzieci to lek pierwszego wyboru w leczeniu dzieci według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF. Lek stosujemy u maluszków w przypadku gorączki i bólu.


    Apap dla dzieci Forte

    • obniża gorączkę
    • łagodzi ból
    • może być stosowany od urodzenia
    • nie podrażnia żołądka
    • może być przyjmowany na czczo
    • może być stosowany w trakcie bólu i gorączki podczas:
      • ospy wietrznej
      • zakażenia układu moczowego
      • grypy żołądkowej (biegunki rotawirusowej)


    Apap dla dzieci Forte – dawkowanie

    Dawkę dobieramy wg masy ciała dziecka.


    Masa ciała – dawka jednorazowa:

    • 3 kg – 1,1 ml
    • 4 kg – 1,5 ml
    • 5 kg – 1,9 ml
    • 6 kg – 2,3 ml
    • 7 kg – 2,6 ml
    • 8 kg – 3 ml
    • 9 kg – 3,4 ml
    • 10 kg – 3,8 ml
    • 11 kg – 4,1 ml
    • 12 kg – 4,5 ml
    • 13 kg – 4,9 ml
    • 14 kg – 5,3 ml
    • 15 kg – 5,6 ml
    • 16 kg – 6 ml
    • 17 kg – 6,4 ml
    • 18 kg – 6,8 ml
    • 19 kg – 7,1 ml
    • 20 kg – 7,5 ml
    • 21 kg – 7,9 ml
    • 22 kg – 8,3 ml
    • 23 kg – 8,6 ml
    • 24 kg – 9 ml
    • 25 kg – 9,4 ml
    • 26 kg – 9,8 ml

    Opakowanie zawiera strzykawkę z miarką, która pozwoli na odmierzenie właściwej ilości płynu.


    Apap dla dzieci forte – co ile godzin?

    Lek podajemy co 6 godzin. Dawka jednorazowa to 15 mg/kg masy ciała dziecka. Przykład: dziecko 5 kg x 15 mg paracetamolu = 75 mg. 1 ml syropu zawiera 40 mg, czyli 75 mg/40 mg = 1,9 ml co 6 godzin.

    Zalecana dawka dobowa to 60 mg/kg masy ciała na dobę, czyli np. dziecku o masie ciała 5 kg można podać lek w ilości 4 x dziennie po 1,9 ml.

    Wyżej rozpisane jest dawkowanie w zależności od masy ciała.  Szczegółowe informacje zawiera ulotka dołączona do opakowania.


    Apap syrop 85 ml – skład

    • Paracetamol 40 mg/ml – substancja czynna
    • Pozostałe składniki – kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantan, woda oczyszczona, aromat pomarańczowy [aromaty naturalne, aromaty sztuczne, etanol, butylohydroksyanizol (E 320)].


    Jak długo jest ważny Apap syrop po pierwszym otwarciu butelki?

    Po pierwszym otwarciu leku okres ważności wynosi 6 miesięcy.


    Paracetamol forte dla dzieci – dodatkowe informacje

    Opakowanie leku Apap dla dzieci Forte zawiera 85 ml płynu. Przed rozpoczęciem stosowania leku Apap dla dzieci Forte zapoznaj się dokładnie z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

    Opinie

    Oceń i opisz produkt !

    Produkty, które mogą Ci się przydać
      Formy płatności

      Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

      Możliwości dostawy

      Darmowa dostawa kurierem zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

      Legalna apteka

      Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

      webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com