Witamina K

Witamina K

Dzień za dniem dostarczamy organizmowi wielu dobroczynnych składników. Przeważnie robimy to za pośrednictwem pokarmu, wody czy naparów. W ten sposób absorbujemy między innymi witaminy, które regulują pracę rozmaitych układów, na przykład trawiennego, nerwowego, kostnego czy mięśniowego. Znakomita większość witamin pobierana jest wyłącznie doustnie, głównie wraz z pożywieniem. Wyjątkiem są dwie. Jak wiadomo wit. D powstaje za sprawą promieni słonecznych, natomiast K częściowo wytwarzana jest w jelitach, między innymi przez florę bakteryjną. Odnosi się to do jednej jej formy. Druga bowiem zawarta jest podobnie jak pozostałe witaminy – a także inne mikroelementy – w pokarmie. Szczególnie obfitują w nią rośliny o zielonym ubarwieniu, które zawdzięczają chlorofilowi. Zatem znajdziemy ją między innymi w brokułach, jarmużu, szpinaku, brukselce czy zielonych szparagach. Występują oczywiście także w innych warzywach oraz w takich owocach jak na przykład kiwi czy śliwki.

Witamina K jest potrzebna każdemu, zarówno dzieciom, osobom w sile wieku, jak i seniorom. Stanowi bowiem niezbędny składnik do rozwoju tkanki kostnej. Jego niedobór manifestuje się poprzez rozmaite dolegliwości, zaliczymy do nich choćby obfite miesiączki, krwiomocz, biegunki czy zwiększoną podatność na infekcje o podłożu bakteryjnym.

Zapotrzebowanie na nią rośnie u kobiet w ciąży (lub też planujących ciążę), seniorów, wegan czy wegetarian. Stąd też u tych grup wskazane jest suplementowanie witaminy w formie kapsułek K2 Vitum Forte, z dodatkiem oleju lnianego bogatego w dobroczynne dla zdrowia kwasy tłuszczowe omega-3.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com