Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki na grzybicę skóry

Leki na grzybicę skóry

Skóra ze względu na rozmiar i pełnione funkcje (chroni ustrój przed szkodliwymi czynnikami świata zewnętrznego) narażona jest na różne dolegliwości. Mają one różne pochodzenie – niektóre pochodzą od grzybów chorobotwórczych. Mowa o mikroorganizmach eukariotycznych, które w odróżnieniu od roślin nie mają zdolności do fotosyntezy. W inny więc sposób pozyskują niezbędne im do rozmnażania się składniki odżywcze. Nieraz cierpi na tym człowiek. Jest tak między innymi wtedy, gdy dotyka go grzybica skóry. Najczęściej pojawia się na paznokciach, lecz możemy też ją nierzadko zaobserwować na skórze. Oczywiście nie każdy kontakt z zarodnikiem grzyba kończy się zakażeniem, bo też działają mechanizmy ochronne skóry. Lecz z różnych powodów mogą być osłabione. I nie chodzi tutaj o brak odpowiedniej higieny, bo też bywa wręcz odwrotnie – zbyt częste mycie i używanie detergentów sprawia, że skóra się wyjaławia, co też czyni ją podatniejszą na zakażenie grzybiczne. W jaki sposób się go nabawiamy? Często poprzez korzystanie z publicznych sanitariatów, nierzadko na basenie czy też poprzez korzystanie z czyichś ręczników, butów itd.

Grzybica przeważnie jest niegroźna, przy czym często nawracająca może się rozprzestrzenić. Profilaktyka nie zawsze pozwala uchronić nas przezd zakażeniem (choć np. Stosowanie spreju może nas w tym wesprzeć). Kiedy jednak ujrzymy pierwsze objawy grzybicy – ujawniające się przez charakterystyczne plamy naskórne o owalnym lub okrągłym kształcie i rumianym kolorze – wówczas należy zacząć leczenie. Jest to prosty proces. Pomocne są kremy, które nakłada się na objęte zmianami grzybiczymi strefy ciała.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.21.2014 wydane w dniu 1. października 2014 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com