Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból łydki

Ból łydki

W ciągu życia niejednokrotnie towarzyszą nam dolegliwości, które obejmują różnorodne obszary ciała. Nierzadko zdarza się tak, że odczuwamy ból łydek. Przeważnie chodzi o chwilowy dyskomfort, z którym nie wiąże się żadne poważniejsze schorzenie. Przy czym z drugiej strony nie należy całkowicie lekceważyć tego objawu, bo może świadczyć o chorobie, przeciwko której należałoby prędko zmobilizować środki zaradcze. Stosunkowo często ból łydek towarzyszy nam podczas przeziębienia, które ma źródło wirusowe. Wtedy to współistnieją z nim inne przykre doznania, między innymi wysoka gorączka, ból gardła oraz mięśni i stawów. Tutaj najlepszymi lekarzami są… czas i odpoczynek. Ból łydki zwykle ma charakter urazowy. Wynika to z przeciążenia czy też nadszarpnięcia – dolegliwości bólowej nieraz towarzyszy obrzęk i opuchlizna. Doraźną pomocą okazują się tutaj lekarstwa przeciwbólowe – które stosuje się zarówno doustnie (w postaci tabletek), jak i miejscowo (w formie maści, żeli czy sprayów).

Jeżeli mikrourazy gromadzą się przez dłuższy czas, na przykład wskutek powtarzania tej samej czynności ruchowej (np. w związku z charakterem wykonywanego zawodu), wtedy może dojść do zmian zwyrodnieniowych w obrębie takich struktur budujących łydkę jak mięśnie, kości, więzadła czy stawy.

Rzadziej ból w owym miejscu należy wiązać z tak dotkliwymi chorobami jak żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, utrudniająca czy wręcz uniemożliwiająca odpływ krwi z łydki czy zapalenie ścięgna achillesa – które nieleczone może doprowadzić do jego zerwania.

Niewykluczone, że ból łydki spowodowany jest niedoborem minerałów czy piciem zbyt małej ilości wody, kiedy to mamy do czynienia w organizmie z zaburzeniem gospodarki wodno-elektrolitowej. Wówczas pomocne w niwelacji dolegliwości są suplementy diety obfitujące w pożądane substancje.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.