Witaminy na oczy

Witaminy na oczy

Oczy służą nam nie tylko do obserwowania świata i orientowania się w nim, ale spełniają także ważne funkcje ekspresyjne i komunikacyjne. Jest to kolejny powód do tego, by o nie zadbać. Robimy to na wiele sposobów, choć i tak nierzadko wciąż są przekrwione, załzawione i odczuwamy w nich ból. Jest to wypadkowa wielu czynników – między innymi skutków ubocznych rozwoju technologicznego. Niekorzystnie na nasz wzrok wpływa bowiem częste, nieraz wielogodzinne i nieustanne przesiadywanie przed komputerem, ekranem telefonu. Ponadto dochodzą jeszcze czynniki atmosferyczne: zanieczyszczone powietrze, promienie słoneczne, wiatr, mróz itd. Powód złej kondycji oczu może być jeszcze inny – lub też właściwie: dodatkowy. Niejednokrotnie za problemami z oczami – w tym ich zmęczeniem, pieczeniem, łzawieniem – stoją niedobory witamin (a także innych mikroelementów). Zdecydowaną większość witamin pobieramy wraz z pożywieniem, wyjątkiem jest tutaj witamina D, która powstaje wówczas, gdy promienie słoneczne stykają się z naszą skórą. Z różnych jednak powodów nie dostarczamy organizmowi tylu witamin, ile to jest konieczne. Wtedy też powinniśmy je suplementować. Gdy chcemy mieć zdrowe oczy, warto pamiętać o witaminach A, C, E, D, B. Pierwsza bierze udział w budowie siatkówki oka, ponadto jest też cennym antyoksydantem. Witaminy usprawniają pielęgnację tkanek budujących oczy.

Witaminy na oczy znajdziemy przede wszystkim w aptekach. Preparaty te – w rozmaitej formie, na przykład kapsułek – dostępne są bez recepty. Dobrze też pamiętać o innych substancjach odpowiedzialnych za pożądaną kondycję oczu – polecamy więc też m.in. tabletki z luteiną.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com