Witamina B12

Witamina B12

Codziennie przyswajamy z zewnątrz, głównie wraz z pokarmem, różnorodne mikroelementy. Są nam one niezbędne do tego, by nasz organizm sprawnie funkcjonował, a my w związku z tym byli w optymalnej kondycji psychofizycznej. Istotną tu rolę odgrywają witaminy, których nie wytwarzamy w sobie, w związku z czym ich dawki przyswajamy wraz z jedzeniem. W taki też sposób absorbujemy witaminę B12, nazywaną również kobalaminą. Bierze ona między innymi udział w przemianach tłuszczowych, białkowych i węglowodanowych. Niedobór rzeczonej witaminy może skutkować groźnymi objawami: takimi choćby jak letarg, zanik nerwu wzrokowego czy ataksja, poza tym obserwuje się również: ból głowy, ogólne osłabienie, zakłócenie koncentracji czy też tachykardię.  

Zdrowa zbilansowana dieta powinna zapewnić pożądaną podaż tego pierwiastka. Zawierają go produkty pochodzenia zwierzęcego, na przykład mięso, podroby czy żółtka jaj. Stąd też wegetarianie, ale także seniorzy czy osoby z chorobami układu pokarmowego powinni suplementować witaminę B12, na przykład w formie kapsułek B12 Forte Bio-Complex, które poza tym zawierają równie cenne dla prawidłowej pracy organizmu żelazo (zob. co na niedobór żelaza), kwas foliowy oraz witaminę B6.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com