Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki na zgagę i nadkwasowość

Zgaga jest powszechną dolegliwością, która dotyka wiele osób. Może mieć charakter okazjonalny i pojawiać się w specyficznych sytuacjach, np. po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu czy delektowaniu się wyjątkowo ostrymi potrawami. Przyjmuje też postać częstej i wyjątkowo dokuczliwej przypadłości, która pojawia się po każdym posiłku. Po tabletki na zgagę często sięgają osoby, które cierpią na refluks. Cofanie się treści żołądkowej do przełyku powoduje podrażnienia i uczucie kwasu w ustach oraz intensywnego pieczenia. Leki na nadkwasowość pomagają go neutralizować.

Środki na refluks – dostępne preparaty

Poszukiwanie odpowiednich środków na zgagę jest następstwem dyskomfortu, jaki niesie ze sobą ta przypadłość. Ponadto, poza nieprzyjemnym uczuciem pieczenia, zarzucanie treści pokarmowej może też przyczyniać się do trwałych zmian w obrębie górnego odcinka układu trawiennego. Dlatego przy częstym występowaniu takich dolegliwości warto zasięgnąć porady lekarza gastrologa, który dobierze odpowiednie tabletki na refluks. 

Leki na zgagę są też dostępne bez recepty. Preparaty z tej kategorii można podzielić na dwie grupy. W jednej znajdziesz produkty skomponowane z naturalnych wyciągów roślinnych. Są to płynne kompozycje przeznaczone do doustnego przyjmowania w postaci kropli lub syropu. Środki na zgagę mogą też neutralizować kwas żołądkowy. W ich składzie znajdują się związki takie jak wodorotlenek glinu czy wodorotlenek magnezu, wodorowęglan sodu i węglan wapnia.

Kiedy przyjmować tabletki na zgagę?

Osoby cierpiące na zgagę z pewnością często poszukują sposobu na złagodzenie dolegliwości. Chociaż nadkwaśność nie powoduje bólu i jest do zniesienia, uczucie pieczenia w przełyku może utrudniać zasypianie, schylanie się, aktywność fizyczną czy spożywanie gorących i dobrze przyprawionych potraw. Warto jednak pamiętać, że tabletki na nadkwasowość mają działanie doraźne i nie eliminują przyczyny problemu. Dlatego, jeśli często cierpisz na zgagę, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

W naszej aptece dostępne są także środki na zaparcia w formie tabletek, czopków, mikrowlewek i proszku do rozpuszczania w wodzie.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.