Leki na zgagę i nadkwasowość

Zgaga jest powszechną dolegliwością, która dotyka wiele osób. Może mieć charakter okazjonalny i pojawiać się w specyficznych sytuacjach, np. po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu czy delektowaniu się wyjątkowo ostrymi potrawami. Przyjmuje też postać częstej i wyjątkowo dokuczliwej przypadłości, która pojawia się po każdym posiłku. Po tabletki na zgagę często sięgają osoby, które cierpią na refluks. Cofanie się treści żołądkowej do przełyku powoduje podrażnienia i uczucie kwasu w ustach oraz intensywnego pieczenia. Leki na nadkwasowość pomagają go neutralizować.

Leki na zgagę bez recepty

Spora część naszych rodaków ma dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Na pewno niemały wpływ ma na to postęp technologiczny i idące z nim w parze choroby cywilizacyjne, do których przyczyniają się m.in. stres czy wysokoprzetworzona żywność. Towarzyszą więc nam różnorodne objawy. Do tych powszechniejszych należy zgaga. Poszukiwanie odpowiednich środków na zgagę jest następstwem dyskomfortu, jaki niesie ze sobą ta przypadłość. Ponadto, poza nieprzyjemnym uczuciem pieczenia, zarzucanie treści pokarmowej może też przyczyniać się do trwałych zmian w obrębie górnego odcinka układu trawiennego. Dlatego przy częstym występowaniu takich dolegliwości warto zasięgnąć porady lekarza gastrologa, który dobierze odpowiednie tabletki na refluks

Twierdzi się, że schorzenie dotyka około 30% dorosłych Polaków. Symptom ma różną intensywność, może nam się naprzykrzać od kilku minut do nawet paru dni. Dość często  współistnieje z nim niestrawność. Zgaga może też wywołać ból gardła – który zdarza się nam brać za objaw przeziębienia. Dieta przy zgadze powinna wykluczać tłuste, smażone pokarmy, warto także jeść mniej ciężkostrawnych warzyw, w tym cebuli czy szparagów. 

Leki na refluks bez recepty

Co wywołuje zgagę? Otóż spowodowana jest cofaniem się kwasu żołądkowego z żołądka do przełyku, stąd też przypadłość nazywamy refluksem żołądkowo-przełykowym, co jest efektem wadliwego funkcjonowania dolnego zwieracza przełyku. Charakterystyczne pieczenie w obrębie gardła występuje wskutek podrażnienia błony śluzowej przełyku. Zauważmy, że może się także pojawiać na tle nerwowym.

Osoby cierpiące na zgagę z pewnością często poszukują sposobu na złagodzenie dolegliwości. Chociaż nadkwaśność nie powoduje bólu i jest do zniesienia, uczucie pieczenia w przełyku może utrudniać zasypianie, schylanie się, aktywność fizyczną czy spożywanie gorących i dobrze przyprawionych potraw. Warto jednak pamiętać, że tabletki na nadkwasotę mają działanie doraźne i nie eliminują przyczyny problemu. Dlatego, jeśli często cierpisz na zgagę, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

W przypadku chronicznych dolegliwości wskazane jest leczenie u gastrologa, który przepisuje lekarstwa. Chwilową zaś pomocą służą leki dostępne bez recepty, do takich też należą między innymi tabletki: Famotydyna Ranigast, Controloc Control, Manti czy Polprazol Max – którym leczy się refluks żołądkowo-przełykowy. Substancje czynne owych preparatów regulują produkcję kwasu solnego w żołądku, ponadto łagodzi niestrawność. W ich składzie znajdują się związki takie jak wodorotlenek glinu czy wodorotlenek magnezu, wodorowęglan sodu i węglan wapnia.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com