Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból prawej ręki

Ból prawej ręki

Ból dotyka różne obszary naszego ciała. Odnosi się to na przykład do ręki. Nieco bardziej na uraz, i spowodowaną nim boleść, narażona jest ręka, którą częściej się posługujemy, co wynika z lewo- bądź – częściej – praworęczności. Pojawia się w rozmaitych częściach ręki. Umiejscowienie go ułatwia znalezienie przyczyny problemu. Pojawia się on np. między łokciem a ramieniem, od barku do dłoni, od łokcia do nadgarstka czy też w zgięciu łokciowym. Najczęściej ową dolegliwość bólową należy wiązać z układem kostno-stawowym bądź nerwowym. Gdy czynnik wywołujący ból znajduje się na zewnątrz, wtedy zwykle mamy do czynienia z urazem mechanicznym. Za bólem stoją wówczas np. przeciążenie, stłuczenie, złamanie, przybieranie niewygodnej pozycji. Dość często powtarzające się bóle prawej ręki związane są ruchami stale wykonywanymi w pracy bądź domu. Zalecane jest udanie się na rehabilitację, a doraźną pomoc mieści się nieraz w domowej apteczce, czyli w tym przypadku w lekach przeciwbólowych pod postacią tabletek czy też maści i kremów. Chorobą obejmującą układ nerwowy jest z kolei na przykład zespół cieśni nadgarstka, a dolegliwość ta dotyka część dłoni.

Ból prawej ręki może też świadczyć o znacznie poważniejszym problemie zdrowotnym, dlatego też nie powinno się go bagatelizować. Szczególnie wtedy, gdy równocześnie odczuwamy inne, niepokojące dolegliwości. Ból prawej ręki może wynikać z patologii struktur, które ją budują, odnosi się to więc do kości, mięśni, stawów, ścięgien czy nerwów. Aby dokładnie zlokalizować problem, należy udać się do lekarza, który po przeprowadzeniu badań (także tych laboratoryjnych) skieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty – ortopedy, neurologa czy też reumatologa.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.