Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból trzustki

Ból trzustki

Gdy ból obejmuje lewą część brzucha, nader często lokalizujemy go pod żebrami. Może mieć związek z zakłóconą pracą przewodu pokarmowego. Na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, w tylnej części jamy brzusznej, znajduje się trzustka. Spełnia ona ważne funkcje dla pracy całego organizmu. Co istotne, produkuje enzymy, które umożliwiają trawienie białek, węglowodanów oraz tłuszczy.

Raptowny oraz mocny ból rozlewający się w jej rejonie może wskazywać na zapalenie trzustki, w przypadku którego należy czym prędzej zwrócić się o pomoc do szpitala. Problemy z trzustką często są wywoływane nadużywaniem napojów alkoholowych, nadmiernym spożywaniem zbyt tłustego jedzenia, ale także zakażeniem wirusowym. Jej ból może świadczyć o powiększeniu organu, wystąpieniu procesów chorobowych czy też o przebytym wysiłku fizycznym. Nie zawsze więc wskazuje na poważny problem – przy czym nigdy nie należy go bagatelizować. 

Na odcinek brzucha położony pod żebrami nieraz przenosi się ból z organów ulokowanych niżej, odnosi się to do moczowodu, lewego jajowodu i jajnika, lewej nerki oraz dwunastnicy. Nie wyklucza się również urazu mechanicznego, ból wówczas jest wynikiem na przykład naderwania mięśnia czy ścięgna. W ostatnim przypadku, gdy ból utrudnia nam prawidłowe funkcjonowanie, przyjmujemy analgetyki pod postacią proszków, tabletek, maści bądź żelów.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.