Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Silny ból głowy

Silny ból głowy

Bardzo mało osób może się pochwalić tym, że nigdy nie odczuwało bólu głowy. Dotyka on bowiem niemal każdego, na co z pewnością ma wpływ szybki tryb życia, jaki narzuciła nam cywilizacja i nowe technologie. Z większą częstotliwością uskarżają się na nią osoby, które mało się ruszają, a większość czasu spędzają w pozycji siedzącej. Dolegliwość przybiera różnorodną formę. Klasyfikujemy boleść, aby łatwiej zlokalizować jej źródło. Bóle głowy dzielimy na pierwotne i wtórne. Pierwsze są samoistne i nie mają podłoża chorobowego, drugie są objawem konkretnego schorzenia. Dzielimy je także na typ i poziom intensywności. Wyróżniamy dolegliwości pojawiające się nagłe i narastające stopniowo, by osiągnąć stały, ciągły poziom. Zarówno te raptowne, jak i pozostałe mogą być opisywane jako “nieznośne”. 

Silny ból głowy może świadczyć o poważnej przypadłości. Jeżeli jest ostry i nagły, a być może towarzyszą mu inne niepokojące objawy, należy się z tym zgłosić do lekarza, który zleci wykonanie badań i na ich podstawie postawi diagnozę. Przy czym silny ból wcale nie musi być groźny. Zwykle związany jest ze stresem (wywołującym napięcie mięśni), mówimy wtedy o bólu napięciowym. Uśmierza go wyciszenie, spokój, relaks. Podobnie jest w przypadku bólu migrenowego – który także rodzi się samoistnie i współistnieje z innymi przykrymi objawami – takimi jak nudności, światłowstręt, nadwrażliwość na pozostałe bodźce eksteroceptywne (pochodzące z zewnątrz organizmu). Pomocne okazują się napary ziołowe. Kiedy ból jest zbyt mocny, a potrzebujemy zachować sprawność umysłową czy fizyczną, wtedy idziemy do apteki po leki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.