Na wątrobę

Leki na wątrobę bez recepty

Wątroba to bardzo ważny organ, którego prawidłowe działanie jest kluczowe dla zdrowia człowieka. Dlatego warto o nią dbać. Niestety, często nie sprzyja temu współczesny, szybki tryb życia, umiłowanie do przetworzonej i bogatej w tłuszcze żywności, a także używek. Mimo tego, że wątroba do pewnego stopnia regeneruje się samodzielnie, niekiedy może być jej potrzebne wsparcie. Dlatego na rynku można znaleźć różnorodne preparaty na wątrobę, które mogą pomóc poprawić jej kondycję i błędy popełnione w zakresie prowadzonego trybu życia.

Leki na wątrobę

Ból zlokalizowany na wysokości wątroby prawidłowo wywołuje w nas lęk, nieraz wszak wskazuje na poważne zmianach chorobowe zachodzące w jej obszarze. Przy czym sama wątroba nie może boleć, bo nie mieszczą się w niej nerwy czuciowe. To, co traktujemy jako ból wątroby, w istocie odnosi się do części organizmu leżących blisko niej. Na skutek choroby wątroba rośnie, przez co uciska pobliskie tkanki czy organy. Często jest to efekt nadmiernego spożywania alkoholu i jedzenia niezdrowego jedzenia (w szczególności tłustego i smażonego). Siedzący tryb życia i brak ruchu tylko intensyfikują zmiany chorobowe. Rzeczywiście wątroba ma spore zdolności regeneracyjne, jakkolwiek gdy przez lata ją traktujemy niewłaściwie, wreszcie zaczynamy się uskarżać na dolegliwości z jej strony . W efekcie możemy się borykać z jej marskością bądź stłuszczeniem. Groźnym schorzeniom poza bólem towarzyszą także pozostałe objawy, a wśród nich osłabienie czy stany podgorączkowe. Ból w okolicach wątroby nieraz informuje o żółtaczce, czyli zakażeniu wirusowym, z którym borykają się osoby, które zatruły się pokarmem.

W uśmierzaniu boleści oraz pozostałych objawów chorej wątroby pomocne bywają leki ziołowe – których zadaniem jest wspieranie trawienia oraz regeneracja wątroby – na przykład zawierające sylimarynę Sylimarol oraz Essylimar bądź zasobny w biotynę Hepaslimin.

Suplementy wspierające wątrobę – co wybrać?

Środki na wątrobę to dość szeroka grupa produktów o różnych właściwościach. Najłagodniejsze są zioła na wątrobę dostępne w formie wygodnych tabletek lub rzadziej suszu do sporządzania naparów. Łączą one zazwyczaj moc roślin znanych z naturalnego wspomagania pracy tego organu i całego układu pokarmowego. Popularne naturalne tabletki wspomagające wątrobę zawierają m.in. wyciągi z karczocha, który wspomaga produkcję soków trawiennych, kurkumy, która ułatwia trawienie tłuszczy, czy też rozmarynu, który wspiera jelita i prawidłowy przepływ soków trawiennych. Zdarza się, że znajduje się w nich również ostropest plamisty, cykoria czy wyciąg z zielonej herbaty. Bez recepty są też dostępne leki na wątrobę zawierające fosfolipidy, które pomagają w odbudowie zniszczonego organu, a także np. cholinę, która korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów, przez co pomaga chronić wątrobę przed nadmiernym obciążeniem.

Skuteczny lek na stłuszczenie wątroby

W asortymencie naszej apteki online znajdziesz różnorodne leki wspierające wątrobę dostępne bez recepty, a także suplementy ziołowe. To przede wszystkim wygodne w przyjmowaniu preparaty w formie kapsułek lub tabletek. Sprawdź ich właściwości i zdecyduj, co będzie dla Ciebie odpowiednie. Zobacz również tabletki na żołądek dostępne w naszym asortymencie.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com