Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból zęba po leczeniu kanałowym

Ból zęba po leczeniu kanałowym

Ból zęba miewa różnorodne pochodzenie. Nieraz odczuwamy go tylko podczas jedzenia, lub w trakcie dotykamy. Innym razem pojawia się raptownie, jest pulsujący oraz intensywny i od tego czasu trwa nieprzerwanie. Oczywiście należy się wówczas jak najprędzej zgłosić do stomatologa. Nie zawsze jest to możliwe, wtedy doraźnie pomagają środki przeciwbólowe, w tym tabletki o dodatkowym działaniu przeciwzapalnym. Zdarza się jednak, że ból zęba ma inny charakter. Utrzymuje się na przykład po leczeniu kanałowym. Przypomnijmy, chodzi o zabieg stosowany wtedy, gdy miazga zęba zostaje nieodwracalnie uszkodzona. Należy wówczas wyjąć chorą tkankę i puste miejsce wypełnić materiałem. Operacja ta zwykle jest bezbolesna, kiedy dentysta stosuje znieczulenie. Tym niemniej dolegliwości bólowe niejednokrotnie pojawiają się po zabiegu, co też jest czymś naturalnym. Mimo to wskazane bywa leczenie farmakologiczne. Pomocne mogą być leki przeciwbólowe stosowane doustnie w formie tabletek bądź też miejscowo pod postacią żelu. Zdarza się też, że lekarz przepisuje antybiotyk. Przy delikatniejszych dolegliwościach wystarczają środki domowe – na przykład płukanie jamy ustnej olejkiem goździkowym. W każdym razie ból powinien stopniowo słabnąć – przez 2-3 tygodnie – aż do jego całkowitego zaniknięcia.  

Jeśli ból utrzymuje się dłużej, może to świadczyć o powikłaniach pozabiegowych. Problem należy skonsultować ze stomatologiem.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.