Leki dla kobiet karmiących

Leki dla kobiet karmiących

W kobiecie, która jest brzemienna, zachodzi wiele gwałtownych zmian fizjologicznych. Do tych istotniejszych z pewnością zaliczymy produkcję hormonów, w tym także tych, które wyzwalają się wyłącznie wtedy, gdy kobieta jest w ciąży. Przy czym należy pamiętać, że wraz z wydaniem na świat potomka fizjologia kobiety karmiącej wciąż jest odmienna niż wcześniej. Wynika to przede wszystkim z tego, że w gruczołach piersiowych kobiety powstaje mleko, czyli pożywny pokarm dla oseska. Mama ma to na uwadze zarówno podczas doboru pożywienia dla siebie, jak i stosowaniu różnorodnych leków. Te ostatnie należy przyjmować wyłącznie za zgodą lekarza. 

Niektórych medykamentów nie powinny przyjmować kobiety brzemienne oraz te, które karmią piersią. Z kolei dieta karmiącej mamy powinna być dość różnorodna, czyli bogata w witaminy (za sprawą owoców i warzyw), pełne ziarno (owies, brązowy ryż), źródło energii pod postacią skrobi (ziemniaki, makaron). Niezbędna jest oczywiście witamina D, która występuje w promieniach słonecznych, dlatego zwłaszcza w bardziej pochmurne dni warto ją suplementować. To samo odnosi się do wapnia, które przecież wykorzystywane jest w matczynym mleku. Samopoczucie mamy oraz laktację wspiera chociażby proszek na laktację Lactosan Mama.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com