Prezerwatywy

Prezerwatywy jako środek antykoncepcji 


Prezerwatywy lateksowe są jedynym rodzajem antykoncepcji, który może zarówno zapobiegać ciąży, jak i chronić przed zakażeniami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy dla mężczyzn są wykonane z bardzo cienkiego lateksu (gumy), poliizoprenu lub poliuretanu i mają na celu zatrzymanie nasienia mężczyzny przed kontaktem z jego partnerem seksualnym. Mimo pojawienia się nowszych form antykoncepcji, prezerwatywy nadal mają swoje zalety. Są niedrogie, dostępne bez recepty i wolne od hormonalnych skutków ubocznych. Skuteczność kondomów wynosi 98% - przy ich prawidłowym stosowaniu. Oznacza to, że 2 na 100 kobiet zajdzie w ciążę w ciągu jednego roku, kiedy, jako środek antykoncepcyjny, zastosowane zostały prezerwatywy.

Prezerwatywy

Prezerwatywy są starożytnym wynalazkiem. Ludzie korzystali z nich przed tysiącami lat. Pierwotnie, rzecz jasna, tworzone były z naturalnych surowców (w tym nieraz z tych całkiem dla nas niespodziewanych). Ich skuteczność była mniejsza niż obecnie, co jest zrozumiałe. Przy czym odznaczały się rozmaitymi zdobieniami, poza działaniem antykoncepcyjnym, pełniły też funkcje dekoracyjne. Stąd też przybierały bardzo wymyślne kształty. Dzisiaj przede wszystkim kładzie się nacisk na ich użyteczne funkcje. Poza tym, że chronią przed niechcianą ciążą czy chorobami przenoszonymi drogą płciową – dodatkowo wzmagają doznania seksualne, i to, oczywiście, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Służą temu wypustki czy też lubrykant, który nawilża intymne i wrażliwe miejsca, osłaniając je przed otarciami czy uszkodzeniami.

Prezerwatywy – i to w przeróżnych kolorach, kształtach, zapachach czy nawet smakach – dostępne są w wielu sklepach i aptekach. Ich kupowanie bywa nieraz kłopotliwe. W takim wypadku można zamówić upatrzone kondomy przez sieć w aptece internetowej.

Ochrona jaką dają kondomy

Istnieją różne rodzaje prezerwatyw. Większość z nich jest wykonana z lateksu, ale dostępne są również prezerwatywy wykonane z materiałów nielateksowych. Są one idealne dla par, w których jedna lub obie strony są uczulone na lateks. Zarówno prezerwatywy lateksowe, jak i nielateksowe są dostępne w cienkich i bardzo cienkich wersjach. Mimo cieńszej konsystencji prezerwatywy te nadal oferują wytrzymałość i niezawodność. Dodatkowo są bardziej komfortowe i pozwalają na intensywniejsze odczuwanie przyjemności. W celu uzyskania maksymalnej ochrony przed każdym stosunkiem seksualnym należy używać nowej prezerwatywy. Wszystkie prezerwatywy oraz preparaty dla mężczyzn dostępne w aptece WebPharm posiadają datę ważności oznaczoną na opakowaniu. Jeśli nie jesteście Państwo pewni, jakie rodzaje prezerwatyw są najlepsze dla Państwa potrzeb, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com