Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból owulacyjny

Ból owulacyjny

Wśród rodzajów dolegliwości bólowych są i takie, które dotykają tylko kobiety lub też wyłącznie mężczyzn, co wynika z nieco odmiennej fizjologii obydwu płci. Z bólem owulacyjnym zmagają się wyłącznie reprezentantki płci pięknej. Owulacja to bardzo istotny etap cyklu miesiączkowego. Inaczej bywa nazywana jajeczkowaniem. Nie trwa długo, bo maksymalnie 48 godzin. W tym to czasie pęka pęcherzyk Graafa. W efekcie uwalnia się jajeczko, żeby wędrować przez jajowód do macicy. W wyniku owego pęknięcie płyn pęcherzykowy oraz krew przedostają się do jamy brzusznej, co też ją podrażnia. Owo podrażnienie wywołuje ból. Może on mieć rozmaitą długość i różny charakter oraz natężenie. Zdarza się, że trwa kilka minut, choć nieraz przedłuża się do nawet kilkunastu godzin. Ponadto w jednych cyklach pojawia się, w drugich już nie. Dobrze więc śledzić swój kalendarz menstruacyjny, aby się przygotować na owulację i związane z nią dolegliwości bólowe (a także z innych powodów – choćby wówczas, gdy się chce zajść w ciążę). Warto wygospodarować sobie wówczas czas na odpoczynek. Jednak wiemy, że nie zawsze jest to możliwe, kiedy ciążą nad nami obowiązki zawodowe, domowe czy też towarzyskie. Ból po krótszym czy dłuższym czasie sam mija. Niemniej nieraz jest tak dokuczliwy, że warto zmobilizować pewne środki zaradcze. Co jeszcze pomaga w łagodniejszym przejściu przez owulację? Zaleca się ciepłą kąpiel, gorące okłady na bolące miejsca, a także – jeżeli ból jest dojmujący i uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie – lekarstwa przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.