Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kolan przy zginaniu kolan

Ból kolan przy zginaniu kolan

Staw kolanowy pełni ważną dla nas funkcję – utrzymuje bowiem ciężar ciała. W związku z tym narażony jest na lżejsze czy cięższe kontuzje. Co dotyczy nie tylko osób uprawiających dyscyplinę sportową, która obciąża kolana, na przykład bieganie czy narciarstwo, ale również te, które niewiele się ruszają. Podczas siedzenia również oddziałuje na nie ciężar – wtedy, gdy je zginamy. Wówczas też ból kolan zwykle się nasila i może wynikać z nadwyrężenia chrząstki, łąkotki czy więzadła – czyli tkanek, z których zbudowany jest staw kolanowy. Przeważnie dolegliwość wynika z przeciążenia, które grozi nam zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy nadmiarowymi kilogramami lub na przykład wspinamy się czy biegamy, a nawet wyjątkowo długo maszerujemy po płaskim terenie, zwłaszcza wykonując te czynności wadliwie pod kątem technicznym. Wtedy wskazany jest odpoczynek. A jeśli stawy bolą mocniej i są opuchnięte, zaleca się zimny kompres lub – gdy naprawdę dolegliwość jest trudna do wytrzymania – zażycie środków przeciwbólowych pod postacią tabletek bądź maści czy też kremu.

Ból kolan przy zginaniu może też mieć nieco inny charakter. Jeżeli staw kolanowy jest długotrwale obciążany, wówczas mamy do czynienia ze zmianami zwyrodnieniowymi, które dotykają najczęściej osoby starsze. Dolegliwość może mieć również związek ze stanami zapalnymi, towarzyszącymi licznym chorobom, na przykład tym reumatoidalnym. Bolesność stawu kolanowego odczuwamy także przy innych schorzeniach, choćby przy dnie moczanowej, kiedy to kryształy moczanu sodu odkładają się w tkankach, w tym również w stawach.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.