Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból nerek

Ból nerek

Nerki to para niepozornych z wyglądu narządów (przypominają kształtem ziarenka fasoli). Przy czym wykonują niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu zadania. Czuwają nad tym, by gospodarka wodno-elektrolitowa nie była zaburzona. Przede wszystkim bowiem filtrują krew, przez co uboczne produkty przemiany materii wydalamy wraz z moczem; nadto odpowiadają także za resorpcję, czyli utrzymanie we krwi pożądanych, cennych substancji (powracają do krwi z pierwotnego moczu). Jeśli nerki nie pracują prawidłowo – wówczas możemy mieć poważne problemy zdrowotne. Schorzenia obejmujące nerki często manifestują się bólem. Co istotne nie lokalizujemy go wyłącznie w samych nerkach, czyli tylnej części pleców. Wówczas to jest on nagły, pulsujący, powracający i ma znamiona ataku (stąd też mówimy czasem o “kolce nerkowej”). Dolegliwości bólowe odczuwamy także w innych częściach układu płciowo-moczowego. Nieraz objawia się kłuciem czy też pieczeniem podczas oddawania moczu, nagłym parciem na mocz, częstomoczem czy też innymi objawami dyzurycznymi. Nierzadko wynika to z tego, że bakterie chorobotwórcze przedostają się do nerek przez cewkę moczową, pęcherz czy moczowody. Boleści mogą wynikać z różnorodnych chorób, wśród których wymienimy te popularniejsze, a więc: kamicę nerkową, torbiel nerki, wodonercze czy też ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek (wywołanego zakażeniem układu moczowego którąś z bakterii).

W przypadku problemów z nerkami konieczne jest udanie się do specjalisty celem przeprowadzenia badania i postawienia diagnozy. Niezbędne jest leczenie, z którym nie należy zwlekać, by nie doszło do powikłań, które niekiedy mogą nawet skutkować ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu lub też w skrajnych przypadkach śmiercią. Terapię można wspomóc przyjmowaniem naparów z pokrzywy czy skrzypu polnego, a także rozmaitych preparatów wzmacniających nerki, takich jak Urinal czy Fitolizyna.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.