Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból dziąseł

Ból dziąseł

Dziąsła wypełniające przestrzeń międzyzębową zbudowane są z tkanki pozbawionej gruczołów. Charakteryzują się silnym unaczynieniem, w związku z czym stosunkowo łatwo je uszkodzić. Mikrourazy czy też stany zapalne wywołują ból. Zdrowe dziąsła mają barwę jasnoróżową, gdy są podrażnione, wówczas przybierają bardziej czerwony koloryt. Dolegliwości związane z gorszą kondycją dziąseł są bolesne i uciążliwe. Tkanka ta wykazuje dużą skłonność do krwawienia, wtedy w ustach utrzymuje się metaliczny posmak. Co wywołuje dyskomfort i niepożądane zmiany w dziąsłach? Otóż często problemy te spowodowane są nieprawidłową higieną jamy ustnej. Pozostawione na szkliwie zębów bakterie, odżywiane resztkami pokarmu czy śliny, wydzielają kwasy, które prowadzą do zapalenia dziąseł. Aby temu zapobiec bądź zredukować objawy należy dokładnie szczotkować zęby. Przy czym nie można tego robić zbyt gwałtownie, warto też wybrać szczoteczkę z miększym włosiem. Nadmierne używanie nici higienicznej oraz wykałaczki również podrażnia delikatną tkankę dziąseł. Dobrej kondycji jamy ustnej nie sprzyjają słodycze spożywane w dużych ilościach oraz dieta pozbawiona witaminy C. Ból dziąseł może też mieć inne pochodzenia. Jeżeli towarzyszy małemu dziecku, to z dużym prawdopodobieństwem ma związek z bolesnym ząbkowaniem (objawy te uśmierza żel Dentinox N).

Zapalenie dziąseł należy leczyć, aby nie wywiązały się z niego poważniejsze schorzenia. Kuracja ma charakter wielostronny. Oczywiście trzeba dokładnie i regularnie myć zęby (nie pomijając języka). Pomocne w tym są różnorodne preparaty. Proponujemy choćby czarną pastę do zębów Noctodyne o działaniu antybakteryjnym, regenerującym, która remineralizuje szkliwo (usuwa osady gromadzące się na płytce nazębnej).  Bolesność dziąseł łagodzi również płyn do płukania ust, mający w składzie fluor oraz mleczan glinu. Zmniejsza on również krwawienie dziąseł. Należy dodać, że nieleczone zapalenie dziąseł często przeradza się w paradontozę, czyli zapalenie przyzębia. Jest to poważna dolegliwość, której symptomy uśmierza specjalistyczna pasta, a także płyn Lacalut Activ, który na dodatek chroni przed rozwojem próchnicy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.