Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból odbytu

Ból odbytu

Ból stanowi dla nas sygnał, którego nie powinniśmy lekceważyć. Im prędzej zlokalizujemy jego źródło, tym skuteczniejsze będzie zastosowanie środków zaradczych. Dolegliwości bólowe kategoryzujemy według rozmaitych kryteriów. Jednym z ważniejszych jest to, w której części ciała go odczuwamy. Zdarza się tak, że dotyka miejsc intymnych – na przykład odbytu. Nie jest to, oczywiście, powód do wstydu. Dlatego jeżeli mamy choć cień podejrzenia, że zmagamy się z poważnym schorzeniem, należy szybko zgłosić się do specjalisty, w tym przypadku – najczęściej do proktologa.

Ból odbytu może być przewlekły bądź nawracający. Wywołują go zarówno poważne schorzenia, jak i niegroźne czynniki. Często dolegliwości bólowe odczuwane w tych okolicach są dość znaczne, bo też cechuje je bogate unerwienie. Nieraz towarzyszą mu inne objawy, pomocne w diagnostyce. A wśród nich krwawienie z odbytu, ból brzucha, w dołku, kości ogonowej bądź obrzęki. Zdarza się, że promieniuje do krocza, kręgosłupa czy podbrzusza. Towarzyszy on między innymi zaparciom i biegunkom. Nierzadko wynika także z choroby hemoroidalnej. Według niektórych szacunków dotyka ona aż 50% dorosłej populacji. Hemoroidy ma każdy, bo są to po prostu naczynia żylne umiejscowione w odbycie oraz odbytnicy, niemniej problem pojawia się wówczas, gdy się rozszerzają. Poza bólem i świądem pojawia się także uczucie niepełnego wypróżnienia. Na hemoroidy stosuje się przeróżne środki, wśród aptecznych preparatów znajdziemy między innymi czopki, maści, kremy czy kapsułki. Podrażnienie odbytu uśmierzają także emulsje doodbytnicze.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.