Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból zatok bez kataru

Ból zatok bez kataru

Zatoki umiejscowione są w okolicach jamy nosowej, usprawniają i rozszerzają jej działanie. Gdy nic im nie dolega, wypełnione są powietrzem. Wytwarzają wydzielinę śluzową, która ma oczyszczać powietrze. Bierze więc udział w ważnym dla nas procesie oddychania. Gdy wdychamy powietrze, one je ogrzewają i nawilżają, wyrównują również różnice ciśnień. Ponadto sprawują ochronę termiczną i mechaniczną dla mózgoczaszki oraz oczodołów. Kiedy nic nam nie dolega z ich strony – nie zwracamy na nie uwagi. Zmienia się to, gdy zaczynamy się uskarżać na ból zatok oraz inne nieprzyjemne dolegliwości związane z zaburzeniem ich pracy. Zwykle chodzi wówczas o zapalenie zatok – manifestujące się bólem w obszarze objętych stanem zapalnych zatok (na przykład czołowych). Ma ono różnorodne przyczyny. Pojawia się między innymi wskutek infekcji bakteryjnej, alergii czy zakłócenia drożności dróg oddechowych. Nierzadko z bólem w okolicach zatok współistnieje katar. Przy czym czasem nie obserwujemy rzeczonego objawu. Niektórzy pacjenci zastanawiają się, czy i wtedy mają do czynienia z zaburzeniem pracy zatok. Owszem, to nie jest wykluczone. Zwłaszcza przy przewlekłych zapaleniach, czyli trwających przynajmniej dwanaście tygodni, stanom zapalnym nie towarzyszy wydzielina z nosa. 

W uśmierzeniu bólu zatok pomocne mogą być domowe sposoby – choćby ciepłe okłady – które łagodzą ból i zmniejszają uczucie ucisku. Niemniej często pacjenci sięgają po apteczne wyroby przeznaczone do walki z chorobą zatok.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.