Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból karku

Ból karku

Karkiem nazywamy tylną część szyi, składającą się z kręgów szyjnych. Spełnia istotne funkcje, gdy jest sprawny, umożliwia bowiem poruszanie głową. Ze względu na swoją budowę, a także zadania, narażony jest na rozmaite urazy czy uszkodzenia. Zwykle towarzyszy im ból. Dolegliwość ta zlokalizowana w tylnej części szyi może mieć rozmaite źródło. Najczęściej powstaje wskutek nadmiernego napięcia mięśni szyi. Pogłębieniu się problemu niewątpliwie sprzyja nasza cywilizacja, a przede wszystkim siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa podczas snu czy też stres. Ten ostatni w niewielkich ilościach ma dobroczynny wpływ na nasze funkcjonowanie, ale gdy jest go za dużo, usztywnia mięśnie i po dłuższym czasie wywołuje duże zmęczenie. Długotrwałe napięcie karku prowadzi do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pomocna wówczas jest fizykoterapia. 

Zauważmy, że ból karku może być też spowodowany schorzeniami laryngologicznymi bądź stomatologicznymi. Nadto towarzyszy on – wraz z usztywnieniem – przeziębieniu szyi. Dolegliwość ta dotyka nas, gdy nieokrytą szalikiem szyję wyeksponujemy na podmuch zimnego powietrza. Jako środek zaradczy stosuje się rozgrzewanie ciała – bądź to gorącą kąpielą, bądź ciepłym naparem, na przykład z dodatkiem miodu, cytryny i imbiru.

Ból karku bywa też wywołany uszkodzeniem mechanicznym, na przykład wypadkiem komunikacyjnym, w tym przypadku należy udać się do specjalisty, który, gdy zajdzie taka potrzeba, zaleci rehabilitację, a w niektórych przypadkach interwencję chirurgiczną. 

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.