Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból w okolicy pępka

Ból w okolicy pępka

Kiedy uskarżamy się na ból, stosunkowo często mamy na myśli dolegliwości zlokalizowane w obrębie jamy brzusznej. Wynika to z tego, że mieszczą się w niej kluczowe dla człowieka organy. Ponadto także bolesność narządów usytuowanych wyżej (klatka piersiowa) czy niżej (układ moczowo-rodny) niejednokrotnie promieniuje na różne części brzucha. Zdarza się i tak, że umiejscawiamy ją w okolicy pępka. Przeważnie nie jest to niepokojący objaw. Dolegliwość taka może się pojawić po podjętym wysiłku lub spożyciu posiłku, szczególnie dość obfitego. Tym niemniej symptom może też wskazywać na poważną dolegliwość. Bywa, że należy go wiązać z chorobami jelita cienkiego bądź grubego. Jeżeli ból pojawia się nagle i przemieszcza się spod mostka właśnie w okolice pępka, niejednokrotnie świadczy to o zapaleniu wyrostka robaczkowego. Wówczas należy prędko udać się do szpitala – konieczne w takim wypadku jest szybkie przeprowadzenie zabiegu bądź operacji. Niewykluczone też, że dolegliwość ma zgoła inne pochodzenie. Wskutek urazu mechanicznego może dojść do nadwyrężenia mięśni czy ścięgien, które mieszczą się na wysokości pępka. Kiedy boleść jest dotkliwa, poleca się na nią leki przeciwbólowe w formie maści, kremów czy tabletek.

Dolegliwości bólowe zaobserwowane w okolicy pępka nieraz świadczą o stanie zapalnym obejmującym żołądek, dwunastnicę czy też jelita. Charakter leczenia owych przypadłości zależny jest od tego, jakie mają podłoże. Kiedy chorobę wywołuje Helicobacter pylori, wówczas w jej wyleczeniu konieczne jest zaordynowanie antybiotykoterapii. Nadmieńmy jeszcze, że rzeczony ból może także zwiastować ciążę, co zwykle nie świadczy o żadnych niepożądanych zmianach w organizmie. Inaczej jest w przypadku przepukliny pępkowej, co spowodowane jest opuszczaniem elementów jamy brzusznej poza jej obręb. U dzieci przeważnie sama zanika. U dorosłych ma charakter nabyty.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.