Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból nadgarstka

Ból nadgarstka

Nadgarstek jest wyjątkowo delikatną strukturą. Składa się z licznych mięśni, nerwów i małych stawów; buduje go aż osiem kości. Łączy przedramię z dłonią i pozwala nią obracać, co umożliwia wykonywanie tak ważnych czynności jak pisanie (także na klawiaturze) czy jedzenie. Niemal nieustannie korzystamy z tych elastycznych konstrukcji, by wykonywać niezbędne zadania życia codziennego. Stąd też narażone są na rozmaite urazy. I to one zazwyczaj są powodem, dla których boli nas nadgarstek. Zaliczymy do nich choćby przeciążenia, złamania (choćby stosunkowo częste złamanie kości łódeczkowatej) czy zwichnięcia. W przypadku mocnego bólu doraźne uśmierzenie przynoszą leki przeciwbólowe w postaci tabletek czy też maści bądź kremów. Jeśli mikrourazy się nawarstwiają, wtedy możemy mieć do czynienia z chorobą zwyrodnieniową, która dotyka przeważnie osoby, które ukończyły 60 rok życia. Nieraz dolegliwość bólowa może świadczyć o poważnej chorobie. Stawy i mięśnie (w tym także te umiejscowione w nadgarstkach) bolą przy chorobach zapalnych. Jeśli reakcja układu odpornościowego na bodziec lub w stronę zdrowej tkanki jest nieodpowiednia, wtedy mamy do czynienia z przypadłością autoimmunologiczną. Pomocą w tych przypadkach są leki immunosupresyjne, które hamują do niepożądane działanie.

Jeśli ból nadgarstka nie jest spowodowany drobnym urazem czy też przeforsowaniem i utrzymuje się już od pewnego czasu, wówczas wskazane jest udanie się do lekarza, który po wykonaniu niezbędnych badań postawi diagnozę i wdroży adekwatne leczenie. W innym razie zwykle wystarczy nie przeciążać nadgarstka, by dać mu odpocząć.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.