Elektrolity nawadniające organizm

Elektrolity szczególnie osobom młodym i aktywnym fizycznie kojarzą się ze specjalnie skomponowanymi napojami, które spożywa się z myślą o podniesieniu poziomu energii w organizmie i przyspieszeniu jego regeneracji po wysiłku. W rzeczywistości są to po jony, które odgrywają istotną rolę w procesach fizjologicznych i gospodarce wodnej. Utrata wody przez organizm oznacza również wydalanie cennych pierwiastków takich jak sód, wapń, magnez czy potas. Przyjmując odpowiednie preparaty, które je zawierają, można w szybki sposób uzupełnić te niedobory.

Kiedy należy przyjmować elektrolity?

Elektrolity są niezbędne do pracy organizmu. Biorą udział w procesach takich jak przewodzenie impulsów nerwowych, praca mózgu czy mięśni. Dlatego zmniejszenie ich ilości w ustroju prowadzi do różnych dysfunkcji i ogólnego dyskomfortu. Szczególnie ryzykowne jest odwodnienie, wynikające z trybu życia lub z przyczyn medycznych. Elektrolity nawadniające organizm są szczególnie zalecane po intensywnym wysiłku, podczas którego organizm traci wiele wody i minerałów na skutek pocenia. Są też wskazane wtedy, gdy na skutek choroby pojawią się intensywne pocenie czy biegunka. Do wyboru są zarówno elektrolity rozpuszczalne w tabletkach, jak i w postaci proszku w specjalnych saszetkach. Preparaty są przeznaczone do przygotowywania napojów na bazie przegotowanej wody.


Elektrolity dla dorosłych i dla dzieci

Poziom elektrolitów w organizmie jest uzależniony od wieku, wzrostu i masy ciała. Dlatego inne proporcje jonów powinny przyjmować dzieci, a inne – osoby dorosłe. Aby ułatwić dawkowanie tych środków, producenci przygotowują specjalnie dedykowane elektrolity dla dorosłych oraz elektrolity dla dzieci. Dostępne są też specjalne suplementy przeznaczone dla osób starszych, które mają jeszcze inne wymagania. Bez względu na to, jaki preparat wybierzesz, zawsze jest niezbędne zapoznanie się z treścią ulotki i dostosowanie sposobu dawkowania do wieku czy masy ciała.

W ofercie naszej apteki Webpharm dostępne są także środki na biegunkę pochodzące od czołowych producentów. 

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 299 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com