Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból żebra

Ból żebra

Żebra pełnią ważne funkcje. Stanowią bowiem jak gdyby rusztowanie dla klatki piersiowej. Nadto chronią przed urazami mechanicznymi znajdujące się w niej organy. Stąd też same przyjmują nieraz na siebie ciężar uderzenia. Wywołuje on ból. Te skutkują mniej bądź bardziej dotkliwymi kontuzjami. Przydarzają się więc nam stłuczenia, pęknięcia czy złamania żeber. Najpoważniejsze i najbardziej bolesne są te ostatnie. Powstają wskutek upadku czy uderzenia – nieraz wywołują je kolizje samochodowe. Przy lżejszych urazach dolegliwości łagodzą środki przeciwbólowe – w tym zarówno przyjmowane doustnie w formie tabletek, jak i aplikowane miejscowo w formie maści. Przy bardziej skomplikowanych uszkodzeniach wymagana jest analiza lekarska przeprowadzona na podstawie badań laboratoryjnych oraz obrazowych (np. RTG klatki piersiowej). Nieraz wskazane jest przeprowadzenie interwencji chirurgicznej. 

Trzeba zauważyć, że ból w okolicy żeber (czyli klatki piersiowej) nie musi mieć związku z samymi żebrami. Zdarza się, że wynika on z nerwobólu międzyżebrowego (newralgia), czyli nieprawidłowego funkcjonowania zakończeń nerwowych. Z problemem należy wówczas udać się do neurologa. Poza tym trzeba pamiętać, że dolegliwość bólowa na wysokości piersi i w ich pobliżu nieraz zwiastuje poważne choroby. Szczególnie wtedy, gdy ból ma charakter uciskowy. Może mieć podłoże wieńcowe, z czym też wiąże się niedokrwienie mięśnia sercowego czy też zawał serca. Niepokojące są inne objawy – na przykład zawroty głowy, duszności, mrowienie lewej ręki i żuchwy. Wprawdzie dolegliwości mogą mieć inne przyczyny – na przykład psychosomatyczne – niemniej konieczne jest jak najszybsze wezwanie pomocy medycznej.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.