Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij
Pomoc? Napisz do nas lub zadzwoń: 507 791 219
Pomoc? Napisz lub zadzwoń
  • Legalna apteka stacjonarna
  • Dostawa za 0 zł od 249 zł

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały: Co to za różnica?

Witaminy są wytwarzane przez żywe istoty, podczas gdy minerały znajdują się w ziemi. Na przykład marchew produkuje beta-karoten, który organizm zamienia w witaminę A; minerały, takie jak żelazo i miedź, znajdują się w glebie i skałach. Witaminy są znacznie delikatniejsze niż minerały i mogą się rozpadać w wysokiej temperaturze lub z wiekiem, a także są organiczne. Minerały natomiast są nieorganiczne, przez co ich forma chemiczna jest prostsza niż w przypadku witamin. Podczas gdy wszystkie witaminy są potrzebne organizmowi, tylko niektóre minerały są konieczne organizmowi człowieka. Przykładami niezbędnych minerałów są: wapń, chrom, miedź, jod, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, siarka, sód i cynk. Minerały i pierwiastki śladowe można też znaleźć w naturalnych źródłach - znajdują się głównie w mięsie, zbożach, rybach, mleku i produktach mlecznych, warzywach, suszonych owocach i orzechach. 

Podkategorie

Jakie witaminy i minerały najlepiej wybrać? 

Ludzie często decydują się na rozszerzenie swojej diety o witaminy i minerały. Jednak trzeba pamiętać, że witaminy dla kobiet i witaminy dla mężczyzn nieco się różnią i ich wybór powinien być dopasowany do potrzeb danego organizmu. Dobrze zbilansowana dieta, częściowo niejako “samoistnie” zasila organizm zestawem niezbędnych witamin i minerałów. Jednak w rzeczywistości życie nie jest doskonałe i ludzie bardzo często nie planują swoich posiłków. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o suplementację odpowiednich środków, które pomagają uzupełnić braki żywieniowe. Witaminy i minerały są dedykowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych: kobiet w ciąży, osób starszych oraz osób aktywnych. Dostępne są w formie tabletek, żelek, syropów, kapsułek, saszetek i tabletek musujących. Można je zwykle bez zastrzeżeń przyjmować z lekami antyhistaminowymi. Podczas grypy i przeziębienia są doskonałym dodatkiem, który wzmacnia działanie leków antywirusowych

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.