Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Witaminy i minerały

Witaminy i minerały: Co to za różnica?

Witaminy są wytwarzane przez żywe istoty, podczas gdy minerały znajdują się w ziemi. Na przykład marchew produkuje beta-karoten, który organizm zamienia w witaminę A; minerały, takie jak żelazo i miedź, znajdują się w glebie i skałach. Witaminy są znacznie delikatniejsze niż minerały i mogą się rozpadać w wysokiej temperaturze lub z wiekiem, a także są organiczne. Minerały natomiast są nieorganiczne, przez co ich forma chemiczna jest prostsza niż w przypadku witamin. Podczas gdy wszystkie witaminy są potrzebne organizmowi, tylko niektóre minerały są konieczne organizmowi człowieka. Przykładami niezbędnych minerałów są: wapń, chrom, miedź, jod, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, siarka, sód i cynk. Minerały i pierwiastki śladowe można też znaleźć w naturalnych źródłach - znajdują się głównie w mięsie, zbożach, rybach, mleku i produktach mlecznych, warzywach, suszonych owocach i orzechach. 

Podkategorie

 • Witamina D

  Korzyści zdrowotne witaminy D

  Organizm ludzki produkuje witaminę D jako odpowiedź na ekspozycję na słońce. Człowiek może również zwiększyć ilość witaminy D w swoim organizmie poprzez spożywanie określonej żywności lub zażywając np. witaminę D jako suplement. Trzeba wiedzieć, że jest ona niezbędna z kilku powodów, w tym dla utrzymania zdrowych kości i zębów. Może ona również chronić przed szeregiem chorób i schorzeń, takich jak np. cukrzyca typu 1. 

 • Witamina D + K

  Witaminy D i K w tabletkach i płynie

  Dlaczego witamina D i K powinny być przyjmowane razem? W praktyce brak tej pierwszej osłabia działanie K2, stąd też suplementacja jest mniej skuteczna. Dlaczego jednak warto przyjmować te witaminy? 

 • Witamina C
 • Magnez
 • Zestawy witamin i...

  Zestawy witamin i minerałów dla kobiet, dzieci i aktywnych

  Zestawy witaminowe mogą być dobrym sposobem na to, aby uzupełnić niedobory składników odżywczych w bezpiecznych sposób. To, co wyróżnia takie preparaty, to przede wszystkim ich kompleksowe składy, zawierające wiele różnych składników. Trzeba jednak dobierać je stricte do swoich potrzeb, a przy dłuższym przyjmowaniu konsultować dawkowanie z lekarzem.

 • Na niedobór żelaza
 • Wapń
 • Potas
 • Cynk w tabletkach

  Tabletki z cynkiem bez recepty

  Cynk to minerał, który odpowiada między innymi za stan skóry, włosów i paznokci. Jeżeli pojawiają się problemy w tych sferach, może to świadczyć o zbyt niskiej zawartości cynku w diecie. Wówczas najszybszym sposobem poprawy swojego stanu jest odpowiednia suplementacja. W naszej ofercie znajdą Państo bogaty wybór produktów z optymalną zawartością cynku w postaci tabletek. Polecamy także inne zestawy witamin i minerałów!

 • Witaminy dla Seniorów

  Preparaty wzmacniające dla seniorów w płynie i tabletkach

  Organizmy osób starszych wykazują zwiększone zapotrzebowanie na składniki mineralne. Witaminy dla seniora są więc doskonałym sposobem na uzupełnienie niedoborów oraz wzmocnienie organizmu. Jakie preparaty dostępne są w aptekach? To m.in. witaminy w płynie dla seniora, które zawierają kompleks niezbędnych składników takich jak kwas foliowy, wapń oraz żelazo. Witaminy wzmacniające dla seniorów to również przeciwutleniacze pozwalające walczyć z wolnymi rodnikami. Zazwyczaj są to ekstrakty owocowe i warzywne, przy czym niezastąpionym ich źródłem jest dieta.

 • Witamina B12
 • Witaminy z Żeńszeniem
 • Witamina B
 • Witamina K
 • Witamina A+E
 • Kwas foliowy
 • Witamina E
 • Selen tabletki
 • Koenzym Q10
 • Chrom

Jakie witaminy i minerały najlepiej wybrać? 

Ludzie często decydują się na rozszerzenie swojej diety o witaminy i minerały. Jednak trzeba pamiętać, że witaminy dla kobiet i witaminy dla mężczyzn nieco się różnią i ich wybór powinien być dopasowany do potrzeb danego organizmu. Dobrze zbilansowana dieta, częściowo niejako “samoistnie” zasila organizm zestawem niezbędnych witamin i minerałów. Jednak w rzeczywistości życie nie jest doskonałe i ludzie bardzo często nie planują swoich posiłków. Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o suplementację odpowiednich środków, które pomagają uzupełnić braki żywieniowe. Witaminy i minerały są dedykowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych: kobiet w ciąży, osób starszych oraz osób aktywnych. Dostępne są w formie tabletek, żelek, syropów, kapsułek, saszetek i tabletek musujących. Można je zwykle bez zastrzeżeń przyjmować z lekami antyhistaminowymi. Podczas grypy i przeziębienia są doskonałym dodatkiem, który wzmacnia działanie leków antywirusowych

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.