Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ząbkowanie

Ząbkowanie

To zrozumiałe, że małe dzieci wymagają ze strony rodziców dużej troski. Wiele funkcji organizmu dopiero się w nich kształtuje, dotyczy to na przykład odporności. Poza tym wtedy zachodzą też pewne procesy – które nigdy później już nie mają miejsca. Odnosi się to na przykład do ząbkowania. Około ⅓ maluszków w tym czasie nie doznaje większych przykrości. Pozostałym zaś szkrabom towarzyszą wówczas rozmaite dolegliwości. Przede wszystkim związane są one z dziąsłami, które stają się wrażliwe, opuchnięte – co jest zrozumiałe, w końcu to z nich wyrzynają się mleczaki (co ciekawe, ich zawiązki pojawiają się już w życiu płodowym). Zwykle dzieje się to w 3-4 miesiącu życia, i trwa około 8 dni, na co składają się 4 dni poprzedzające erupcję, dzień wyrzynania się zębów i 3 następujące po nim. W tym to czasie dziecku mogą towarzyszyć różnorodne dolegliwości, o których poinformuje nas poprzez płacz. Ząbkowanie często manifestuje się płaczliwością, rozdrażnieniem czy spadkiem apetytu. Pewną ulgę naszej pociesze może przynieść któryś z aptecznych preparatów, na przykład Anaftin Baby Żel, który zawiera między innymi kwas hialuronowy i aloes o kojącym działaniu. Nadto zestaw zawiera miękką szczoteczkę, którą się masuje obolałe dziąsła dziecka.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.