Ząbkowanie

Ząbkowanie

To zrozumiałe, że małe dzieci wymagają ze strony rodziców dużej troski. Wiele funkcji organizmu dopiero się w nich kształtuje, dotyczy to na przykład odporności. Poza tym wtedy zachodzą też pewne procesy – które nigdy później już nie mają miejsca. Odnosi się to na przykład do ząbkowania. Około ⅓ maluszków w tym czasie nie doznaje większych przykrości. Pozostałym zaś szkrabom towarzyszą wówczas rozmaite dolegliwości. Przede wszystkim związane są one z dziąsłami, które stają się wrażliwe, opuchnięte – co jest zrozumiałe, w końcu to z nich wyrzynają się mleczaki (co ciekawe, ich zawiązki pojawiają się już w życiu płodowym). Zwykle dzieje się to w 3-4 miesiącu życia, i trwa około 8 dni, na co składają się 4 dni poprzedzające erupcję, dzień wyrzynania się zębów i 3 następujące po nim. W tym to czasie dziecku mogą towarzyszyć różnorodne dolegliwości, o których poinformuje nas poprzez płacz. Ząbkowanie często manifestuje się płaczliwością, rozdrażnieniem czy spadkiem apetytu. Pewną ulgę naszej pociesze może przynieść któryś z aptecznych preparatów, na przykład Anaftin Baby Żel, który zawiera między innymi kwas hialuronowy i aloes o kojącym działaniu. Nadto zestaw zawiera miękką szczoteczkę, którą się masuje obolałe dziąsła dziecka.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com