Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból pęcherza

Ból pęcherza

Pęcherz pełni istotną funkcję w naszym organizmie. Magazynuje mocz filtrowany przez nerki, a gdy zbierze się go odpowiednia ilość, ten jest wydalany przez cewkę moczową. Ze względu na swoje położenie i sprawowane zadania narażony jest na rozmaite dolegliwości czy schorzenia, którym często towarzyszy ból. Co go wywołuje? Jego źródła należałoby upatrywać w rozmaitych przypadłościach. Nieraz wywołują go wady morfologiczne, zaburzenia hormonalne, stany zapalne, a zdecydowanie rzadziej – choroby psychiczne. Ból pęcherza często spowodowany jest zakażeniem dróg moczowych. To ze znacznie większą częstotliwością występuje u kobiet, co spowodowane jest ich budową anatomiczną. Żeńska cewka moczowa znajduje się bliżej odbytu niż męska, więc ryzyko przeniesienia z niego bakterii Eschericha coli wielokrotnie wzrasta. Ból może też być spowodowany bakteriami przenoszonymi drogą płciową lub też niezbyt staranną higieną miejsc intymnych.

Dolegliwości bólowe przy zakażeniach dróg moczowych najczęściej manifestują się podczas oddawania moczu. Uczuciu kłucia i pieczenia w cewce moczowej towarzyszą inne objawy dyzuryczne, a wśród nich choćby: częstomocz, skąpomocz, nietrzymanie moczu itd. Ból lokalizujemy także w podbrzuszu oraz tylnej części pleców. Ważne jest szybkie zdiagnozowanie przypadłości, w czym – rzecz jasna – główną rolę odgrywają lekarze specjaliści, czyli urolodzy czy ginekolodzy. Leczenie warto wspomóc produktami dostępnymi w aptece bez recepty – jak na przykład Fitolizyna czy Urinal. Warto też wspomnieć o żurawinie (lub preparatach na jej bazie) oraz naparze z pokrzywy, które łagodzą dolegliwości i regulują pracę układu moczowego.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.