Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból mięśni nóg

Ból mięśni nóg

Nogi zbudowane są z kilku dużych grup mięśni. Są to skomplikowane struktury. Nie zwracamy na nie uwagi, kiedy działają sprawnie i nie uskarżamy się na dolegliwości bólowe w ich obrębie. Niemniej mięśnie nóg ze względu na swoje funkcje często narażone są na ból. Przeważnie, gdy odczuwamy go w ich okolicy, nie powinniśmy odczuwać niepokoju. Z reguły boleści wywołane są przeciążeniem. Czymś normalnym jest doświadczanie bólu mięśni nóg po wysiłku – na przykład po dłuższym marszu. Nadto ból przeciążeniowy spowodowany też bywa długotrwałym przebywaniem w jednej – dość niewygodnej – pozycji, chodzi tu zarówno o stanie, jak i siedzenie. Ból może też być spowodowany kontuzją. Jeżeli jest mocny, wtedy uśmierzenie przynoszą środki bólowe, a w niektórych, nieco poważniejszych sytuacjach także rehabilitacja.

Zauważmy, że ból i skurcz mięśni pojawia się także wskutek niedoboru pewnych minerałów, głównie wapnia, magnezu i żelaza. Jeżeli nie dostarczamy go organizmowi wraz z pokarmem tyle, ile powinniśmy, wówczas warto uzupełnić te braki poprzez przyjmowanie suplementów diety.

Należy też pamiętać, by nie lekceważyć bólu nóg, gdyż może być objawem bardzo poważnych schorzeń, choćby tych związanych z układem krążenia. Wśród nich wymieńmy zakrzepicę żył głębokich czy też przewlekłe niedokrwienie kończyn. Jeżeli mamy choćby najmniejsze podejrzenie, że dotyczy to nas – zgłośmy się do lekarza w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i postawienia diagnozy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.