Pomoc? Napisz do nas lub zadzwoń: 507791219
Legalna apteka stacjonarna
Darmowa dostawa od 349 zł
Zaparcia nazywane też zatwardzeniem to dość uciążliwa, a jednocześnie bardzo powszechna dolegliwość, która skutkuje zmniejszeniem częstotliwości wypróżnień. Przyczyn takiego stanu może być wiele, począwszy od niewłaściwej diety, poprzez stres, a skończywszy na problemach hormonalnych. Dolegliwości zwykle towarzyszy spory dyskomfort, dlatego środki na zaparcia należą do bardzo często poszukiwanych, szczególnie przez osoby w starszym wieku, które często mają zaburzony metabolizm i osłabioną perystaltykę jelit. Suplementy na zaparcia przydają się też wielu kobietom w ciąży, które często skarżą się na problemy z wypróżnieniem.
Mikrobiom jelit odpowiada za prawidłową pracę całego organizmu. Zdarza się, że mamy tego świadomość dopiero wówczas, kiedy w jego obszarze pojawiają się zaburzenia. W ich efekcie uskarżamy się na dolegliwościami ze strony układu trawiennego; a także – nawiasem mówiąc – innych układów, gdyż dobroczynna mikroflora między innymi obniża stężenie cholesterolu we krwi. Kluczem do lepszego samopoczucia jest niejednokrotnie zdrowe – czyli różnorodne i regularne – odżywianie się, również produktami obfitującymi w probiotyki i prebiotyki.
Leki na zaparcia koncentrują się przede wszystkim na poprawie częstotliwości wypróżnień. Popularne są ziołowe leki przeczyszczające, które pomagają upłynnić treść pokarmową i pobudzić jelita do bardziej wytężonej pracy. Mogą one zawierać m.in. wyciąg z ziela karczocha wspomagający produkcję soków trawiennych. Popularne są również koper włoski oraz kminek zwyczajny, które pomagają zniwelować nadprodukcję gazów, a tym samym zmniejszyć wzdęcia i uczucie pełności. Wspomagające układ pokarmowy ziołowe tabletki na zaparcia mogą też zawierać cykorię lub mniszek lekarski. Długofalowo na zaparcia może pomóc błonnik, który ułatwia wypróżnianie. Z kolei w celu uzyskania szybkiego efektu można zastosować czopki lub wlewki zawierające leki na przeczyszczenie.
Zatwardzenie to jedno z częstszych dolegliwości doskwierających ludziom w obecnych czasach. Nieraz określane jest problemem cywilizacyjnym, podobnie jak szereg innych przypadłości XXI wieku, choćby bezsenność czy depresja. Oczywiście nie oznacza to, że wcześniej nie występowały, niemniej w naszych czasach towarzyszą zdecydowanie większemu odsetkowi mieszkańców naszej planety niż dawniej. Zaparcie samo w sobie nie stanowi jednostki chorobowej, jest jednak objawem, który może świadczyć o schorzeniu lub też do niego prowadzić, często wskazuje na osłabioną perystaltykę jelit. Ma ono wiele źródeł. Przy czym jako najważniejsze wymienia się nieprawidłowy tryb życia – w tym między innymi nieregularne i niezdrowe odżywianie się oraz długotrwałe przebywanie w siedzącej pozycji. Zatwardzenie na przemian z biegunką występuje także w zespole jelita drażliwego – schorzeniu o wciąż niejasnej etiologii.
Aby przeciwdziałać przykrym dolegliwościom towarzyszącym zaparciom (np. gromadzeniu się w jelitach gazów), stosuje się rozmaite środki przeczyszczające. Chodzi między innymi o przyspieszenie pasażu treści jelitowej i rozwój prawidłowej flory bakteryjnej. Niektórych używa się doraźnie i tylko wtedy, gdy jest to konieczne (dotyczy to między innymi wlewek doodbytniczych, działających osmotycznie w jelicie grubym), inne o łagodniejszym działaniu – między innymi herbatki ziołowe czy błonnik w proszku – stosuje się częściej. W każdym razie wskazane jest całościowe i gruntowniejsze podejście do problemu. Nie chodzi o to, żeby uśmierzać objawy, lecz aby zniwelować ich przyczyny. Obok farmakoterapii zaleca się zmianę nawyków żywieniowych, w tym wzbogacenie jadłospisu o produkty wzmacniające jelita i usprawniające ich pracę. Ponadto swoistym lekiem jest również ruch i minimalizowanie stresu, które na pewno ułatwiają wyrobienie w sobie zwyczaju wypróżniania się o stałych porach dnia.
W ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz różnorodne tabletki na przeczyszczenie, które pomagają w szybszym wypróżnieniu oraz inne suplementy i leki na zaparcia – również te pomagające im zapobiegać. Dzięki dostępności środków o różnym działaniu i formie z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od przyczyn dolegliwości i intensywności objawów. Sprawdź, co na zaparcia jest dostępne bez recepty! Zobacz również probiotyki wspierające pracę jelit.
Zdarza się bowiem, że sama zmiana diety nie przynosi zadowalających rezultatów, choćby wtedy, kiedy zmagamy się z zaparciami. Ponadto zauważmy, że wywołuje je także inne czynniki. Z pewnością niemały na to wpływ ma niezdrowy tryb życia i towarzyszące mu stres, brak ruchu, czy nieregularny sen. Zaparcia mogą mieć charakter krótkotrwały, nawracający bądź chroniczny. Pomocne bywają leki, które wspierają równowagę mikroflory jelitowej, co niewątpliwie pomaga w zmaganiach się z tak przykrą dolegliwością jaką jest zatwardzenie. Do tej grupy leków należy Alflorex. Aplikuje się go pod postacią kapsułek. Należy przyjmować po jednej każdego dnia przez przynajmniej cztery tygodnie. Jedna dawka specyfiku zawiera miliard bakterii Bifidobacterium Infantis 35624. Na zaparcia polecamy także błonnik w proszku OptiFibre. W niektórych przypadkach, gdy wskazane jest ominięcie żołądka i jelit, celem leczenia zaparć należy sięgnąć po czopki.
Zostaw nam swój email, jeśli chcesz być na bieżąco otrzymywać informacje o promocjach, nowościach i porady dotyczące zdrowia i urody.
Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.
Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.
Śledź nas na