Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Leki i suplementy na zaparcia

Środki na zaparcia

Zaparcia nazywane też zatwardzeniem to dość uciążliwa, a jednocześnie bardzo powszechna dolegliwość, która skutkuje zmniejszeniem częstotliwości wypróżnień. Przyczyn takiego stanu może być wiele, począwszy od niewłaściwej diety, poprzez stres, a skończywszy na problemach hormonalnych. Dolegliwości zwykle towarzyszy spory dyskomfort, dlatego środki na zaparcia należą do bardzo często poszukiwanych, szczególnie przez osoby w starszym wieku, które często mają zaburzony metabolizm i osłabioną perystaltykę jelit. Suplementy na zaparcia przydają się też wielu kobietom w ciąży, które często skarżą się na problemy z wypróżnieniem.

Leki na zaparcia – wiele środków na ten sam problem

Leki na zaparcia koncentrują się przede wszystkim na poprawie częstotliwości wypróżnień. Popularne są ziołowe leki przeczyszczające, które pomagają upłynnić treść pokarmową i pobudzić jelita do bardziej wytężonej pracy. Mogą one zawierać m.in. wyciąg z ziela karczocha wspomagający produkcję soków trawiennych. Popularne są również koper włoski oraz kminek zwyczajny, które pomagają zniwelować nadprodukcję gazów, a tym samym zmniejszyć wzdęcia i uczucie pełności. Wspomagające układ pokarmowy ziołowe tabletki na zaparcia mogą też zawierać cykorię lub mniszek lekarski. Długofalowo na zaparcia może pomóc błonnik, który ułatwia wypróżnianie. Z kolei w celu uzyskania szybkiego efektu można zastosować czopki lub wlewki zawierające leki na przeczyszczenie.

Leki na przeczyszczenie

Zatwardzenie to jedno z częstszych dolegliwości doskwierających ludziom w obecnych czasach. Nieraz określane jest problemem cywilizacyjnym, podobnie jak szereg innych przypadłości XXI wieku, choćby bezsenność czy depresja. Oczywiście nie oznacza to, że wcześniej nie występowały, niemniej w naszych czasach towarzyszą zdecydowanie większemu odsetkowi mieszkańców naszej planety niż dawniej. Zaparcie samo w sobie nie stanowi jednostki chorobowej, jest jednak objawem, który może świadczyć o schorzeniu lub też do niego prowadzić, często wskazuje na osłabioną perystaltykę jelit. Ma ono wiele źródeł. Przy czym jako najważniejsze wymienia się nieprawidłowy tryb życia – w tym między innymi nieregularne i niezdrowe odżywianie się oraz długotrwałe przebywanie w siedzącej pozycji. Zatwardzenie na przemian z biegunką występuje także w zespole jelita drażliwego – schorzeniu o wciąż niejasnej etiologii.

Przeczyszczenie

Aby przeciwdziałać przykrym dolegliwościom towarzyszącym zaparciom (np. gromadzeniu się w jelitach gazów), stosuje się rozmaite środki przeczyszczające. Chodzi między innymi o przyspieszenie pasażu treści jelitowej i rozwój prawidłowej flory bakteryjnej. Niektórych używa się doraźnie i tylko wtedy, gdy jest to konieczne (dotyczy to między innymi wlewek doodbytniczych, działających osmotycznie w jelicie grubym), inne o łagodniejszym działaniu – między innymi herbatki ziołowe czy błonnik w proszku – stosuje się częściej. W każdym razie wskazane jest całościowe i gruntowniejsze podejście do problemu. Nie chodzi o to, żeby uśmierzać objawy, lecz aby zniwelować ich przyczyny. Obok farmakoterapii zaleca się zmianę nawyków żywieniowych, w tym wzbogacenie jadłospisu o produkty wzmacniające jelita i usprawniające ich pracę. Ponadto swoistym lekiem jest również ruch i minimalizowanie stresu, które na pewno ułatwiają wyrobienie w sobie zwyczaju wypróżniania się o stałych porach dnia.

Co na zaparcia? Nasza oferta

W ofercie naszej apteki internetowej znajdziesz różnorodne tabletki na przeczyszczenie, które pomagają w szybszym wypróżnieniu oraz inne suplementy i leki na zaparcia – również te pomagające im zapobiegać. Dzięki dostępności środków o różnym działaniu i formie z pewnością znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od przyczyn dolegliwości i intensywności objawów. Sprawdź, co na zaparcia jest dostępne bez recepty! Zobacz również probiotyki wspierające pracę jelit.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.