Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból kości ogonowej

Ból kości ogonowej

Kości, tworząc szkielet, są rusztowaniem dla człowieka oraz wielu innych istot. Narządy te określają wzrost i budowę organizmu. Ponadto ze względu na swoją morfologię i umiejscowienie spełniają różne funkcje. W dolnej części kręgosłupa znajduje się kość ogonowa. Została tak nazwana, bo do niej wśród niektórych zwierząt przymocowany jest ogon. Człowiek, o czym zapewne większość wie, nie ma ogona. Choć genetycznie ma do tego predyspozycję, która jest tłumiona w życiu płodowym. Przy czym nie jest ona wyłącznie ewolucyjnym reliktem, bo też ma pewne zadania. Między innymi wspiera ciało w pozycji siedzącej; nadto przyczepione są do niej więzadła, ścięgna i mięśnie. Wprawdzie nie dźwiga naszego ciężaru, jak inne kości współtworzące kręgosłup, ale jest narażona na rozmaite kontuzje i uszkodzenia. Jeżeli boli nas kość ogonowa, świadczy to najczęściej o urazie mechanicznym, czyli ma źródło zewnętrzne. Dolegliwość może się pojawić wskutek długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji lub też jest efektem upadku czy uderzenia. Ból kości ogonowej stosunkowo często doskwiera rowerzystom.

Niewątpliwie ból towarzyszy stłuczeniu, złamaniu czy pęknięciu kości ogonowej. Przeważnie sama się zrasta, przy czym w uśmierzaniu bólu pomocne są leki przeciwbólowe.

Wspomnijmy jeszcze, że kości wraz z upływem wieku tracą na gęstości, nie są już takie lite, a stają się bardziej porowate. Zdecydowanie więc bardziej są narażone na uszkodzenia oraz związane z nimi dolegliwości. Seniorom proponuje się więc różnorodne preparaty, suplementy diety na wzmocnienie kości dostępne w aptece bez recepty. Warto też nie zapominać, że witaminy D – nieodzownej dla zdrowych kości – dostarcza nam słońce.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.