Leki i suplementy na nietrzymanie moczu

Leki bez recepty na nietrzymanie moczu

Mocz produkują nerki. Następnie jest on transportowany do pęcherza moczowego, w którym to znajduje się do czasu, aż się wypełni. Wówczas mózg otrzymuje sygnał. Wtedy to przesyła impuls do mięśni dna miednicy (otaczają cewkę, zaciskając ją), aby się rozluźniły, co prowadzi do oddania moczu, czyli mikcji. Proces więc jest trochę skomplikowany. Gdy na którymś jego etapie pojawia się zaburzenie (może mieć na przykład charakter neurologiczny), pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, a także – nawiasem mówiąc – inne dolegliwości. Przy czym to właśnie mimowolne, więc bez udziału świadomości, oddawanie moczu należy do tych przypadłości, które należą do najbardziej wstydliwych i utrudniających komfortowe życie w społeczeństwie. Niestety wiele osób nie zgłasza się z problemem do lekarza lub też robi to dość późno. Wtedy nierzadko pojawiają się powikłania. 

Nietrzymanie moczu częściej z naturalnych powodów występuje u osób starszych, którzy są podatniejsze na rozmaite dolegliwości, w tym także te ze strony układu moczowego. Jakkolwiek wtedy też nie należy ich bagatelizować – bo mamy do czynienia ze stanem patologicznym. Nadto z większą częstotliwością na dolegliwość uskarżają się kobiety, co wynika z ich budowy anatomicznej. W przypadku mężczyzn stoją za nietrzymaniem moczu nierzadko choroby gruczołu krokowego.

Źródło niedyspozycji można znaleźć za sprawą badań laboratoryjnych, fizykalnych czy obrazowych. Zażegnuje się ją nieraz poprzez operację chirurgiczną, u kobiet pomocne bywa ćwiczenie mięśni Kegla. Przy łagodnych dolegliwościach uśmierzają je na przykład herbatki oraz leki oparte na ziołach. Podobnie jest z aptecznymi preparatami – dla kobiet przeznaczony jest m.in. Feminost w formie tabletek, dla mężczyzn zaś Prostamol Uno czy inny ziołowy lek na prostatę Poldanen.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system PayU. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa kurierem zamówień od 349 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.

webpharm.pl Reviews with ekomi-pl.com