Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Repelenty na komary i kleszcze

Skuteczne repelenty na komary i kleszcze

Komary i kleszcze należą do najbardziej nielubianych przez ludzi stworzeń. Nic dziwnego – potrafią być bardzo uporczywe, a ich ugryzienia powodują często duży dyskomfort – swędzenie, ból, rumień czy opuchliznę. Ponadto bywają bardzo groźne, ponieważ mogą przenosić rozmaite choroby. Szczególnie roznoszona przez kleszcze borelioza bywa niebezpieczna, dlatego warto zawsze chronić się przed tymi pajęczakami, stosując repelenty – szczególnie planując pobyt w miejscach ich częstego bytowania.

Podkategorie

  • Repelenty z DEET

    Sprawdzone repelenty z DEET

    Uporczywe komary dają Ci się we znaki i chcesz sięgnąć po najskuteczniejsze środki? Wybierz repelenty z DEET. N,N-dietylo-3-metylobenzamid, znany właśnie jako DEET, to dokładnie przebadana substancja o potwierdzonych właściwościach odstraszających. Co ważne, środek działa nie tylko na komary, ale również na meszki i kleszcze, a więc pozostałe stworzenia, których nie chcesz spotkać, obcując z naturą.

  • Naturalne środki na...

Sposoby na komary i kleszcze

Człowiek od zawsze szuka metod obrony przed tymi stworzeniami, jednak jakie sposoby na komary i na kleszcze są skuteczne? Niektórzy chętnie korzystają z naturalnych produktów – przede wszystkim wydzielających odstraszające owady i pajęczaki zapachy. W praktyce okazuje się jednak, że naturalne środki na komary i kleszcze nie zawsze zdają egzamin. Niewiele z nich może też pomóc w ochronie przed oboma typami nieproszonych gości. Dlatego szczególnie przed wycieczką na łono natury – np. do lasu, na łąkę, nad wodę, czy nawet do miejskiego parku – warto zastosować repelenty z apteki.

To zazwyczaj środki na bazie N,N-dietylo-3-metylobenzamidu (DEET) – substancji o udowodnionej skuteczności w zakresie odstraszania owadów. Działa ona na komary, na kleszcze, a także na meszki i inne uporczywe insekty, również te tropikalne. Jest bezpieczna, choć dla dzieci warto wybierać środki o mniejszym jej stężeniu, a kobiety w ciąży powinny poprzestać na środkach naturalnych.

Preparaty na kleszcze i komary

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne preparaty na kleszcze – zarówno te z wysoką zawartością DEET, jak i zupełnie naturalne. Dzięki temu bez trudu wybierzesz wariant, który zapewni Ci idealną równowagę pomiędzy skutecznością, bezpieczeństwem i komfortem. Proponujemy zarówno repelenty DEET, spraye na komary i kleszcze, jak i środki w kulce (roll-on), a także inne rozwiązania. Sprawdź!

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.