Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból pięt

Ból pięt

Na piętach spoczywa cały ciężar naszego ciała, wtedy gdy chodzimy czy stoimy. Spełniają więc bardzo istotną funkcję. Kiedy zaczynają nas boleć, zaczynamy się niepokoić. Przy czym zwykle nie chodzi o poważne schorzenie. Prawdopodobnie przeciążyliśmy je podczas zbyt długiego marszu. W takim wypadku wystarczy odpocząć przez chwilę w wygodnej pozycji. Mogliśmy się też uderzyć, wówczas dolegliwość bólowa również powinna szybko minąć, chyba że nabawiliśmy się poważniejszej kontuzji. Trzeba też pamiętać, że gromadzące się mikrourazy wielokrotnie prowadzą do zmian zwyrodnieniowych. Zdarza się jednak i tak, że boleści odczuwane w obrębie pięt świadczy o poważniejszym schorzeniu. Pogłębiona diagnoza wykluczy rozmaite przypadłości, na przykład chorobę Haglunda, zespół kanału stępu czy neuropatię Baxtera. Nadto należy nadmienić, że ból może być wywołany tym, że pięty są suche i pękające. Wiele czynników zewnętrznych (a także wewnętrznych) prowadzi do takiego stanu rzeczy. Często stoją za tym źle dopasowane buty oraz skarpety (np. stworzone ze sztucznego materiału) czy niewystarczająca higiena stóp, a także skrajne temperatury.

Bywa i tak, że ból w okolicach pięt pojawia się wskutek nadwagi bądź otyłości. Wskazane jest wówczas zrzucenie zbędnych kilogramów. Przy czym nie zawsze jest to możliwe – nadmiar masy ciała może wszak wynikać z jakiegoś schorzenia – wtedy należy poruszać się ostrożniej.

Jeśli ból jest dojmujący, ale nie wywołuje go żadne schorzenie, wtedy wystarczy zastosować doraźne środki, które złagodzą dolegliwość – przede wszytskim chodzi tu o kremy, maści czy też tabletki przeciwbólowe.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 10,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.