Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból głowy od kręgosłupa

Ból głowy od kręgosłupa

Ból głowy śmiało należy nazwać zmorą naszych czasów. Dotyka właściwie każdego z nas, jedni uskarżają się na niego rzadko, innym towarzyszy regularnie, a w skrajnych przypadkach ma on charakter chroniczny. Podłoże dolegliwości jest różne. Klasyfikując to bolesne doświadczenie, dzielimy je choćby na dyskomfort samoistny bądź wtórny. Pierwszy przeważnie znika szybko i nie trzeba mobilizować przeciw niemu wielu środków. Często wystarczy chwila odpoczynku, odcięcie się od hałasu, drażniącego światła oraz innych stresogennych czynników. W drugim przypadku sprawa jest utrudniona, bo dyskomfort wywołany jest konkretnym schorzeniem. 

Ból głowy może na przykład pochodzić od kręgosłupa – stąd określany jest mianem szyjnopochodnego  – i mieć charakter chwilowy bądź chroniczny. Spowodowany jest  zwyrodnieniem kręgosłupa czy też jego przeciążeniem. Przedwcześnie zużywają się i degenerują kręgi oraz stawy międzykręgowe. Przede wszystkim zmiany te sprowadza siedzący tryb życia, brak ruchu i snu (z drugiej strony – przyczyniają się do tego również rozmaite wypadki). Oczywiście zniekształcenie kręgosłupa przebiega szybciej, kiedy siedzimy w nieprawidłowej pozycji, nie stosując się do ergonomicznych zasad na stanowisku pracy i poza nią. 

W przypadku kiedy ból jest dojmujący, a zniekształcenie kręgosłupa znaczne, warto udać się na fizykoterapię, masaż czy kinezyterapię, wspierane przez terapię manualną.  

Omawiany typ bólu głowy zwykle promieniuje z jej tylnej części. Kiedy go lokalizujemy w tym miejscu, z dużym prawdopodobieństwem chodzi właśnie o szyjnopochodną dolegliwość. Może to być również tzw. migrena szyjna, której objawy są zbliżone do tej klasycznej.

Szyjnopochodny ból głowy łagodzi odpoczynek w wygodnej pozycji – kiedy zaś nie możemy sobie na niego pozwolić, bo na przykład musimy wykonać obowiązki służbowe czy domowe, wtedy sięgamy po leki przeciwbólowe, m.in. Apap czy Polopirynę. W przypadku objawów migrenowych zaleca się również odcięcie od hałasu, drażniącego światła oraz intensywnych zapachów.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.