Portal używa plików cookies, dzięki którym nasz sklep może działać lepiej. Więcej informacji w polityce prywatności

zamknij

Ból przy oddawaniu moczu

Ból przy oddawaniu moczu

Duży dyskomfort sprawia nam ból przy oddawaniu moczu, szczególnie wtedy, gdy towarzyszy nam przez dłuższy czas. Zwykle towarzyszą mu inne dyzuryczne objawy: na przykład częstomocz, skąpomocz, bolesne parcie na mocz, szczypanie czy uczucie niepełnego wypróżnienia pęcherza. Różne przyczyny mogą za tymi symptomami stać. Zwykle chodzi o problemy z układem moczowym. Najczęściej mamy wówczas do czynienia z zapaleniem pęcherza moczowego. Dolegliwość ta ze znacznie większą częstotliwością dotyka kobiety niż mężczyzn. Wynika to z ich budowy. Damska cewka moczowa znajduje się blisko odbytnicy, stąd też łatwiej przenoszą się z jednego narządu do drugiego chorobotwórcze drobnoustroje. Ból oraz inne przykre objawy nieraz ustępuje sam, w ich uśmierzeniu pomocne są napary (z pokrzywy bądź skrzypu polnego), żurawina, tabletki z witaminą C (by nieco zakwasić organizm), leki przeciwbólowe czy w najtrudniejszych przypadkach – antybiotyki.

Podobne objawy występują w przypadku zakażenia bakterią przenoszoną drogą płciową, takie jak na przykład chlamydia czy rzeżączka. Wykrywa się je poprzez badanie krwi, moczu czy wymaz. Chlamydia jest dość podstępna, bo stosunkowo często rozwija się bezobjawowo – a do najczęstszych symptomów zalicza się pieczenie czy też kłucie w trakcie oddawania moczu.

Wspomniana dolegliwość bólowa pojawia się także w przypadku zapalenia prostaty, gruczołu krokowego czy też kamicy bądź kolki nerkowej. Z pewnością pomocna okazuje się konsultacja z urologiem, który zleca przeprowadzenie badań pod kątem postawienia diagnozy.

Formy płatności

Bezpieczne i szybkie płatności online gwarantuje system Przelewy 24. Zapłać bezpośrednio przez swój bank, za pomocą blika lub karty.

Możliwości dostawy

Darmowa dostawa przy odbiorze w aptece. Darmowa dostawa kurierem DHL zamówień od 249 zł. Koszt dostawy kurierem mniejszych zamówień to 9,99 zł.

Legalna apteka

Zezwolenie na prowadzenie apteki nr OWIF.8520.1.14.2017 wydane w dniu 1. czerwca 2017 r. przez Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Opolu.